Kalendarz Wydarzeń Lotniczych 2024

Kalendarz Lotniczy 2024

Jak co roku przygotowaliśmy kalendarz wydarzeń lotniczych, dzięki któremu będziecie mogli zaplanować wakacyjne wojaże, udział w targach i pokazach lotniczych lub w zawodach uprawianej przez Was dyscypliny sportów lotniczych.

Tragi, zloty, pokazy, festyny Zawody samolotowe Zawody szybowcowe Zawody śmigłowcowe Zawody balonowe Zawody spadochronowe Zawody paralotniowe Zawody motoparalotniowe Zawody lotniowe
Targi, zloty, pokazy, festyny Targi, zloty, pokazy, festyny
Luty
10.02 – 11.02 ICICLE Fly-in Grimsby North Coates Flying Club EGYO Wielka Brytania  
12.02 – 14.02 1st International Aviation Convention & Exhibition for Africa (African Air Expo) Cape Town (WC) Cape Town Południowa Afryka  
17.02 Rotor Awards Warszawa Hotel Airport Okęcie Polska PLAR
Marzec
20.03 IX Konferencja naukowa: Bezzałogowe statki powietrzne – wyzwania i doświadczenia Warszawa Lazarski Aviation Academy Polska PLAR
22.03 – 24.03 III Małopolski Festiwal Balonów „Odlotowa Małopolska” Nowy Targ Nowy Targ EPNT Polska PLAR
Kwiecień
05.04 – 06.04 Private Flying Fest Dublin Weston Airport EIWT Wielka Brytania  
07.04 Whirybird Sunday Grimsby North Coates Flying Club EGYO Wielka Brytania  
09.04 – 14.04 Sun 'n Fun Aerospace Expo Lakeland (FL) Linder Int. Aerodrome KLAL USA  
12.04 – 14.04 Rotax Fly-In in Australia Parkes (NSW) Parkes Airport YPKS Australia PLAR
17.04 Civil & Military Aeromixer Wrocław   Polska PLAR
17.04 – 20.04 AERO Friedrichshafen Friedrichshafen Friedrichshafen Airport EDNY Niemcy PLAR
20.04 – 21.04 Air Dot Show: Orlando Orlando (Fl) Orlando Sanford Int. Airport KSFB USA  
20.04 Vintage Piper Fly-In Harmer Hill Sleap EGCV Wielka Brytania  
27.04 – 28.04 Den ve vzduchu Plasy Letiště Plasy LKPR Czechy  
Maj
04.05 – 05.05 Microlight Trade Show Coxford Down Popham Airfield EGHP Wielka Brytania  
05.05 Duxford Flying Days: VE Day Cambridge IWM Duxford Airfield EGSU Wielka Brytania  
11.05 V Zlot Śmigłowcowy Kępa 2024 Kępa Kępa EPPN Polska  
11.05 Airexpo Toulouse Muret-Lherm LFBR Francja  
11.05 – 12.05 Pooley’s Air Day Ashmore Compton Abbas Airfield EGHA Wielka Brytania  
11.05 – 12.05 Air Dot Show: Fort Lauderdale Fort Lauderdale (FL) Fort Lauderdale Beach USA  
11.05 – 12.05 Antwerp Stampe Fly-in Antwerpia Antwerp International Airport EBAW Belgia  
12.05 Best of British 2024 Air Show Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
19.05 – 20.05 V Fiesta Balonowa w Grajewie Grajewo   Polska PLAR
17.05 – 18.05 Private Flying Fest Bucks Wycombe Air Park EGTB Wielka Brytania  
18.05 – 19.05 Le Temps des Hélices La Ferté-Alais Cerny LFFQ Francja  
24.05 – 26.05 Ultralight Days Leszno Leszno Leszno-Strzyżewice EPLS Polska PLAR
25.05 – 26.05 Air Dot Show: Augusta Augusta (GA) Augusta Regional Airport KAGS USA  
28.05 – 30.05 European Business Aviation Convention & Exhibition Genewa Geneva International Airport LSGG Szwajcaria  
30.05 – 02.06 XIV Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur Kętrzyn Kętrzyn-Wilamowo EPKE Polska PLAR
31.05 – 02.06 Midland Air Festival Alcester Ragley Hall Wielka Brytania  
31.05 – 02.06 D-Day 80 Embarkation Epping North Weald Airfield EGSX Wielka Brytania  
Czerwiec
01.06 – 02.06 Aviatická pouť Pardubice Letiště Pardubice LKPD Czechy  
01.06 – 02.06 Military Weekend 2024 Air Show Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
01.06 – 02.06 English Riviera Airshow Paington   Wielka Brytania  
01.06 – 02.06 Duxford Summer Air Show: D-Day 80 Cambridge IWM Duxford Airfield EGSU Wielka Brytania  
05.06 – 09.06 ILA’24 Berlin   Niemcy PLAR
06.06 – 08.06 Salon international de l’aviation générale (France Air Expo) Lyon Bron Aéroport de Lyon Bron LFLY Francja  
08.06 – 09.06 Estonian Aviation Days 2024 Lange Tartu Airport EETU Estonia  
09.06 RAF Cosfrod Air Show Cosford RAF Cosford AB EGWC Wielka Brytania  
09.06 Festival Aéreo Internacional de Motril Motril – Playa Granada   Hiszpania  
13.06 – 15.06 Aero Expo UK Sywell Sywell Aerodrome EGBK Wielka Brytania  
14.06 – 16.06 V Warszawska Fiesta Balonowa Warszawa   Polska PLAR
14.06 – 16.06 Columbus Air Show 2024 Columbus (OH) Rickenbacker Int. Airport KLCK USA  
15.06 Wawerska Fiesta Balonowa Wawer Plaża Romantyczna Polska PLAR
15.06 II Światowy Zlot Śmigłowców Przylep Przylep EPZP Polska PLAR
15.06 Helicopter Fly-In Harmer Hill Sleap EGCV Wielka Brytania  
15.06 – 16.06 The Stampe Club International Fly-In 2024 Headcorn Lashenden EGKH Wielka Brytania  
15.06 – 16.06 Sola Airshow 2024 Sola Stavanger Airport ENZV Norwegia  
05.08 – 06.08 Baltic International Airshow Liepaja International Airport Liepaja International Airport EVLA Łotwa  
20.06 – 23.06 IPA Air Crew Fly In Marl Marl-Loemühle EDML Niemcy  
21.06 – 22.06 Antidotum Airshow Leszno Leszno-Strzyżewice EPLS Polska PLAR
28.06 – 30.06 Festival of Flight 2024 Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
29.06 Odlotowe Suwałki Air Show 2024 Suwałki SSL Suwałki EPSU Polska PLAR
29.06 Centralne Pokzay Lotnicze Zamość 2024 Zamość Zamość-Mokre EPZA Polska  
29.06 Eslöv Flygfältets Familjedag Eslöv Eslövs Flygplats ESME Szwecja  
29.06 – 30.06 Pithiviers Fly-In Loiret Pithiviers Airfield LLFP Francja  
30.06 Summer Evening 2024 Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
Lipiec
04.07 – 07.07 Międzynarodowa Fiesta Balonowa Szczecinek   Polska PLAR
05.07 – 06.07 Private Flying Fest Church Fenton Leeds East Airport EGCM Wielka Brytania  
05.07 – 07.07 Battle of Britain Airshow Ashford Headcorn Aerodrome EGKH Wielka Brytania  
06.07 – 07.07 Wales Airshow Swensea Bay   Wielka Brytania  
06.07 – 07.07 Fly Fest 2024 Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski EPPT Polska  
06.07 – 07.07 Balonowy Fly Fest 2024 Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski EPPT Polska  
07.07 X Rodzinny Piknik Lotniczy Gryźliny Gryźliny EPGR Polska  
12.07 – 14.07 SleapKosh ’24 Harmer Hill (SAL) Sleap EGCB Wielka Brytania  
19.07 – 21.07 Royal International Air Tatto Fairford RAF Fairford AB EGVA Wielka Brytania PLAR
20.07 – 21.07 Wilco Pobiednik Wielki Pobiednik Wielki EPKP Wielka Brytania PLAR
20.07 – 21.07 Wings & Wheels Grimsby North Coates Flying Club EGYO Wielka Brytania  
20.07 – 21.07 1940’s Weekender Harmer Hill Sleap Airfield EGCV Wielka Brytania  
22.07 – 26.07 Farnborough International Air Show 2024 Farnborough Farnborough Airport EGLF Wielka Brytania  
22.07 – 28.07 EAA Air Venture Oshkosh 2024 Oshkosh (WI) Wittman Regional Airport KOSH USA  
26.07 Duxford Flying Days: The Americans Cambridge IWM Duxford Airfield EGSU Wielka Brytania  
27.07 – 28.07 Bristell and Sportcruiser Fly In Coxford Down Popham Airfield EGHP Wielka Brytania  
12.05 Summer Evening 2024 Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
Sierpień
01.08 – 04.08 XXVI Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa Kętrzyn Kętrzyn-Wilamowo EPKE Polska PLAR
01.08 – 04.08 Europejski Jarmark Lotniczy Kętrzyn Kętrzyn-Wilamowo EPKE Polska PLAR
02.08 – 03.08 Legendy Nebes Hradec Králové Letiště Hradec Králové LKHK Polska PLAR
02.08 – 04.08 III Baloniada w Ogrodzieńcu Ogrodzieniec   Polska PLAR
03.08 – 04.08 Mazury AirShow 2024 Kętrzyn Kętrzyn-Wilamowo EPKE Polska PLAR
08.08 – 11.08 Bristol International Balloon Fiesta 2024 Ashton Court   Wielka Brytania  
08.08 – 11.08 Gathering of Moths 2024 Turweston Turweston Aerodrome EGBT Wielka Brytania  
10.08 – 11.08 Family Weekend 2024 Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
10.08 – 11.08 New York Int’l Air Show Montgomery (NY) Orange County Airport KMGJ USA  
15.08 – 18.08 II Fiesta Balonowa w Lublinie Lublin   Polska PLAR
15.08 – 18.08 Airbourne: Eastbourne International Airshow Eastbourne   Wielka Brytania  
17.08 Duxford Flying Evening Cambridge IWM Duxford Airfield EGSU Wielka Brytania  
17.08 – 18.08 Letecký den Cheb 2024 Cheb Letiště Cheb LKCB Czechy  
22.08 – 25.08 VI Fiesta Balonowa Dolina Narwi Turośń Kościelna   Polska PLAR
23.08 – 24.08 Rotax Fly-In Austria Weiße Möwe Wels Aerodrome Wels LOLW Austria PLAR
24.08 Festiwal Wiatru Giżycko   Polska PLAR
24.08 III KRÓLewski Piknik Lotniczy Borki   Polska PLAR
24.08 – 25.08 Air Dot Show: Ocean City Ocean City (MD)   USA  
30.08 – 31.08 Bucharest International Air Show Bukareszt Aeroportul Internaţional Aurel Vlaicu LRBS Rumunia  
31.08 Duxford Flying Days: 19 RAF Squadron Cambridge IWM Duxford Airfield EGSU Wielka Brytania  
31.08 – 01.09 Proms Weekend 2024 Air Show Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
31.09 – 01.09 Slovak International Air Fest Malacky Kuchyňa Airport LZPE Słowacja  
Wrzesień
01.09 Lotniczy Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego Pobiednik Wielki Pobiednik Wielki EPKP Polska PLAR
06.09 – 07.09 The International Ayr Show Festival of Flight Ayr Seafront   Wielka Brytania  
06.09 – 07.09 AIRPOWER’24 Zeltweg Zeltweg AB LOXZ Austria PLAR
07.09 Rotax Fly-In Canada Vernon (BC) Vernon Regional Airport CYVK Kanada  
07.09 – 08.09 Summer Flying Meeting Grimsby North Coates Flying Club EGYO Wielka Brytania  
07.09 – 10.09 Electrifly-In Switzerland Berno Bern Airport LSZB Szwajcaria  
11.09 – 15.09 V Fiesta Balonowa o Puchar Prezydenta Skierniewic Skierniewice   Polska PLAR
13.09 – 15.09 VII Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława Iława OW Kaletka Polska PLAR
13.09 – 14.09 42eme Salon & Rassemblement ULM Blois Aérodrome de Blois Le-Breuil LFOQ Francja  
14.09 – 15.09 Athens Flying Week 2024 Tanagra Tanagra Air Base LGTG Grecja  
14.09 – 15.09 Air Legend Montereau-sur-le-Jard Aerodrome Melun Villaroche LFPM Francja  
14.09 – 15.09 Duxford Battle of Britain Air Show Cambridge IWM Duxford Airfield EGSU Wielka Brytania  
21.09 – 22.09 44th International Sanicole Airshow Hechtel-Eksel Sanicole Airport EBLE Belgia  
21.09 – 22.09 NATO & Czech Air Force Days Ostrava Letiště Leoše Janáčka LKMT Czechy  
24.09 – 25.09 Helitech Expo Londyn   Wielka Brytania  
Październik
05.10 Duxford Flying Finale Cambridge IWM Duxford Airfield EGSU Wielka Brytania  
06.08 Race Day 2024 Air Show Shuttleworth Old Warden Airfield EGTH Wielka Brytania  
06.10 Piper Operation Cobra Talmont Talmont Airport LFOO Francja  
26.10 – 27.10 Air Dot Show: Atlanta Atlanta (GA)   USA  
26.10 – 27.10 Air Abu Dhabi Air Epo & Heli Expo Abu Dhabi Abu Dhabi International Airport OMAA Zjednoczone Emiraty Arabskie  
26.10 – 27.10 Rotax Fly-In Argentinia La Cumbre (Córdoba) La Cumbre Airport SACC Argentyna  
Listopad
01.11 – 02.11 Blue Angels Homecoming Air Show Warrington (FL) NAS Pensacola KNPA USA  
12.11 – 17.11 Airshow China 2024 Zhuhai   Chiny  
13.11 – 15.11 Bahrain International Airshow BIAS 2024 Sadad Sakhir Air Base OBKH Bahrajn  
 
Zawody samolotwe Zawody samolotowe
Kwiecień
17.04 – 21.04 42. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika rajdowe Rudniki EPRU Polska  
Maj
03.05 – 05.05 35. Rassemblement Aerien International de Tunisie RAIT rajdowe Tabarka DTKA Tunezja PLAR
03.05 – 05.05 Advanced & Unlimited Aerobatics Competition akrobacja, kl.: Unl, Adv Sleap EGCV Wielka Brytania  
30.05 – 06.06 19. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka rajdowe Łososina Dolna EPNL Polska  
Czerwiec
20.06 – 23.06 61. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki   Pobiednik Wielki EPKP Polska  
21.06 – 23.06 Kikity Cup 2024 celnośc lądowania, speed control Kikity EPKI Polska  
Lipiec
24.07 – 28.07 14. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski rajdowe Nowy Targ EPNT Polska  
Sierpień
18.08 – 24.08 32nd FAI World Aerobatics Championships akrobacja, kl.: Unl Zamość-Mokre EPZA Polska  
22.08 – 25.08 Vintage Aerobatic World Championship 2024 akrobacja Hans Christian Andersen Airport EKOD Dania  
Wrzesień
04.09 – 08.09 53. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów nawigacyjne Toruń EPTO Polska  
04.09 – 08.09 67. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów nawigacyjne Toruń EPTO Polska  
05.09 – 14.09 13th FAI Open European Advanced Aerobatic Championship 2024 akrobacja, kl.: Adv Clinceni Airfield LRCN Rumunia  
05.09 – 14.09 2nd FAI Open European Intermediate Aerobatic Championship 2024 akrobacja, kl.: Adv Clinceni Airfield LRCN Rumunia  
Listopad
03.11 – 06.11 XVII Jurajskie Zawody Samolotowe   Częstochowa-Rudniki EPRU USA  
 
Zawody szybowcowe Zawody szybowcowe
Maj
10.05 – 18.05 I Zawody Szybowcowe im. M. Małoleszego przeloty Częstochowa-Rudniki EPRU Polska  
10.05 – 18.05 III Fly Camp Rudniki przeloty Częstochowa-Rudniki EPRU Polska  
Czerwiec
02.06 – 15.06 4th FAI Pan-American Gliding Championship przeloty, kl.: Club Hutchinson USA  
24.06 – 29.06 Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej akrobacja Zamość-Mokre EPZA Polska PLAR
28.06 – 07.07 Kwalifikacyjne Zawody Szybowcowe do MP przeloty, kl. Std B Częstochowa-Rudniki EPRU Polska  
28.06 – 07.07 Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe przeloty, kl. Club A, Club B Częstochowa-Rudniki EPRU Polska  
28.06 – 07.07 49. Mistrzostwa Polski przeloty, kl. Open Częstochowa-Rudniki EPRU Polska  
Lipiec
13.07 – 27.07 13th FAI Junior World Gliding Championships przeloty kl. Std, Club Michałków EPOM Polska  
13.07 – 27.07 5th FAI World 13,5M Class Gliding Championship przeloty kl. 13,5m Michałków EPOM Polska  
Sierpień
01.08 – 11.08 26th FAI World Glider Aerobatic Championship akrobacja, kl.: Unl Oschatz Airport EDOQ Polska  
01.08 – 11.08 214th FAI World Advanced Glider Aerobatic Championship akrobacja, kl.: Adv Oschatz Airport EDOQ Polska  
03.08 – 17.08 22nd FAI European Gliding Championships przeloty, kl.: 15m, Std, Club Tabor Czechy  
14.08 – 11.09 38th FAI World Gliding Championships przeloty, kl.: Open, 18m, 20m MS Uvalde USA  
 
Zawody śmigłowcowe Zawody śmigłowcowe
Czerwiec
09.06 – 17.06 Międzynarodowe Zawody Śmigłowcowe FAI   Przylep EPZP Polska  
Sierpień
17.08 Śmigłowcowe Mistrzostwa Polski   Płock EPPL Polska  
 
Zawody balonowe Zawody balonowe
Maj
01.05 – 02.05 XXIV Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (Puchar Polski) kl.: AX Krosno Polska  
Czerwiec
21.06 – 25.06 Slovenian Open National Hot Air Balloon Championship kl.: AX Murska Sobota Słowenia  
Lipiec
11.07 – 14.07 VII Jurajskie Zawody Balonowe (Puchar Polski) kl.: AX Olsztyn/Janów Polska  
20.07 – 22.07 Mistrzostwa Polski Kobiet (Puchar Polski) kl.: AX Ełk Polska  
25.07 – 27.07 Balonowy Puchar Polski Paczków 2024 kl.: AX Paczków Polska  
26.07 – 04.08 33rd ENEA Leszno Balloon Cup kl.: AX Leszno Polska  
Sierpień
08.08 – 11.08 XII Mistrzostwa Polski Juniorów (Puchar Polski) kl.: AX Nałęczów Polska  
08.08 – 11.08 XIX Międzynarodowe Zawody Balonowe (Puchar Polski) kl.: AX Nałęczów Polska  
28.08 – 01.09 Italian International Balloon Grand Prix kl.: AX Todi Włochy  
Wrzesień
08.09 – 14.09 25th FAI World Hot Air Balloon Championship kl.: AX Szeged Węgry  
06.10 – 14.10 67. Coupé Aeronautical Gordon Bennett kl.: AA Münster Niemcy  
 
Zawody spadochronowe Zawody spadochronowe
Kwiecień
16.04 – 20.04 1st FAI Asian Indoor Skydiving Championship   Macau Makao  
16.04 – 20.04 3rd FAI European Indoor Skydiving Championships   Macau Makao  
16.04 – 20.04 5th FAI World Cup of Indoor Skydiving   Macau Makao  
Maj
24.05 – 26.05 East European Accuracy League Accuracy Vadul-lui-Voda Mołdawia  
31.05 – 02.06 Skydive World Cup Series 2024   Cohors Francja  
Czerwiec
13.06 – 16.06 East European Accuracy League Accuracy Erden Bułgaria  
23.06 – 25.06 Skydive World Cup Series 2024   Lesce Słowenia  
13.06 – 16.06 East European Accuracy League Accuracy Prijedor Bośnia i Hercegowina  
Lipiec
01.07 – 13.07 47th CISM World Military Parachuting Championship Freefall Style, Accuracy, D4W Szolnok Węgry  
01.07 – 13.07 Skydive World Cup Series 2024   Strakonice Czechy  
Sierpień
09.08 – 11.08 Skydive World Cup Series 2024   Belluno Włochy  
23.08 – 25.08 Skydive World Cup Series 2024   Thalgau Austria  
31.08 – 06.09 38th FAI World Style and Accuracy Landing Championship Freefall Style, Accuracy Prostějov Czechy  
31.08 – 06.09 12th FAI Junior World Style and Accuracy Landing Championships Freefall Style, Accuracy Prostějov Czechy  
31.08 – 06.09 21st FAI World Canopy Formation Championships CP Prostějov Czechy  
Wrzesień
13.09 – 15.09 East European Accuracy League Accuracy Szeged Węgry  
19.09 – 24.09 10th FAI World Canopy Piloting Championships CP: Distance, Speed, Accuracy Pretoria RPA  
19.09 – 24.09 4th FAI World Canopy Piloting Freestyle Championship CP: freestyle Pretoria RPA  
20.09 – 22.09 Skydive World Cup Series 2024   Locarno Szwajcaria  
27.09 – 29.09 East European Accuracy League Accuracy Zamość Polska  
Październik
04.10 – 06.10 East European Accuracy League Accuracy Brasov Rumunia  
04.10 – 12.10 26th FAI World Parachuting Championships Formation Crystal Coast USA  
04.10 – 12.10 15th FAI World Parachuting Championships Artisitic Crystal Coast USA  
04.10 – 12.10 5th FAI World Parachuting Championships Speed, Wingsuit Crystal Coast USA  
Listopad
15.11 – 17.11 Skydive World Cup Series 2024   Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie  
 
Zawody paralotniowe Zawody paralotniowe
Styczeń
21.01 – 27.01 Pre World Cup Cross Country Naivasha Kenia  
Luty
05.02 – 11.02 Pre World Cup Cross Country Roldanillo Kolumbia  
12.02 – 18.02 Pre World Cup Cross Country Panchgani Indie  
15.02 – 18.02 Paragliding Accuracy World Cup 2024 Accuracy Nongkhai Tajlandia  
16.02 – 19.02 6th FAI World Paramotor Slalom Championships RPL 1 T, RPF 1 T, RPF 1 T Woman Doha Państwo Katar  
18.02 – 24.02 Pre World Cup Cross Country Corryong Australia  
Marzec
05.03 – 16.03 13th Paragliding World Cup Super Final 2023 Cross Country Baixo Brazylia  
Kwiecień
14.04 – 24.04 Pre World Cup Cross Country Castelo Brazylia  
25.04 – 28.04 Paragliding Accuracy World Cup 2024 Accuracy Alanya Turcja  
27.04 – 01.05 Pre World Cup Cross Country Algodonales Hiszpania  
Maj
04.05 – 01.06 Paragliding World Cup Cross Country Grindelwald Szwajcaria  
21.05 – 01.06 17th FAI European Paragliding Championship Cross Country Pagalajar Hiszpania  
Czerwiec
03.06 – 07.06 Pre World Cup Cross Country Bourg St Maurice Francja  
12.06 – 16.06 Pre World Cup Cross Country Caudete Hiszpania  
13.06 – 16.06 Paragliding Accuracy World Cup 2024 Accuracy Tałdykorgan Kazachstan  
22.06 – 29.06 Paragliding World Cup Cross Country Yelmo Hiszpania  
Lipiec
03.07 – 08.07 Pre World Cup Cross Country Woodrat Mt USA  
05.07 – 07.07 Paragliding Accuracy European Cup 2024 Accuracy Uroi Rumunia  
12.07 – 15.07 Paragliding Accuracy World Cup 2024 Accuracy Lombok Indonezja  
Sierpień
03.08 – 10.08 Paragliding World Cup Cross Country Cameli Turcja  
07.08 – 12.08 Pre World Cup Cross Country Disentis Szwajcaria  
18.08 – 24.08 Pre World Cup Cross Country Siatista – Analipsi Grecja  
18.08 – 31.08 1st FAI Junior World Paragliding Championships Cross Country Tolmin Słowacja  
24.08 – 31.08 Paragliding World Cup Cross Country Gourdon Francja  
Wrzesień
07.09 – 14.09 Paragliding World Cup Cross Country Monroe USA  
28.09 – 29.09 World Paragliding Accuracy Cup celność Wasserkuppe Niemcy  
Październik
04.10 – 12.10 4th FAI European Paragliding Accuracy Championship celność Gjirokaster Albania  
Grudzień
05.12 – 12.12 Pre World Cup Cross Country Tenerife Hiszpania  
 
Zawody motoparalotniowe Zawody motoparalotniowe
Czerwiec
01.06 – 10.06 5th FAI World Paramotor Slalom Championship PF1, PL1 Bornos Hiszpania  
16.06 – 18.06 IX Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego PF1, PL1, PL2 Radom-Piastów Polska  
Lipiec
02.07 – 09.07 IX Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski PF1, PL1 Przykona Polska  
Sierpień
15.08 – 20.08 XXV Otwarte Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski PF1, PL1, PL2 Łomża Polska  
 
Zawody lotniowe Zawody lotniowe
Marzec
16.03 – 17.03 2024 Korea Hang Gliding League 1R Cross country – Class 1, Sport Hadong-gun Republika Korei  
19.03 – 24.03 12th Aeros Winter Race Cross country – Class 1, 5 Vipava Słowacja  
20.03 – 24.03 2024 Itajiki Spring Flight Cross country – Class 1 Ishioka Japonia  
24.03 – 31.03 XL Open Internacional Sierra de Cádiz 2024 Cross country – Class 1, 5, Sport El Bosque y Algodonales Hiszpania  
27.03 – 01.04 Trofeo Montegrappa Deltaplano 2024 Cross country – Class 1, 5, Sport Romano d’Ezzelino Włochy  
29.03 – 01.04 Flatter than the Flatlands 2024 Cross country – Class 1, Sport Birchip Australia  
Kwiecień
05.04 – 07.04 East Japan Championship 2024 Cross country – Class 1, 5 Ishioka Japonia  
07.04 – 13.04 Dalby Big Air 2024 Cross country – Class 1, Sport Dalby Aerodrome Australia  
20.04 – 23.04 IV Open Internacional Mudejar 2024 Cross country – Class 1, 5, Sport El Pobos Hiszpania  
25.04 – 31.04 ValComino Trophy 2024 Cross country – Class 1, 5, Sport San Donato Val Di Comino Włochy  
27.04 – 01.05 Open Laragne – Saint André 2024 Cross country – Class 1, 5, Sport Laragne-Montéglin Francja  
30.04 – 05.05 Czech Highlands 2024 Cross country – Class 1, 5 Raná u Loun Czechy  
Maj
01.05 – 05.05 XII Open de Ala Delta de Pedro Bernardo Cross country – Class 1, 5, Sport Pedro Bernardo Hiszpania  
09.05 – 12.05 Ludesch Open 2024 Cross country – Class 1 Vorarlberg Austria  
25.05 – 02.06 Emberger Alm Open 2024 Cross country – Class 1, 5, Sport Fliegercamp Greifenburg Niemcy  
26.05 – 02.06 International German and Swiss Championship 2024 Cross country – Class 1, 5 Waldkirch Niemcy  
czerwiec
13.06 – 16.06 Open Annecy Cross country – Class 1, 5 Doussard Francja  
15.06 – 22.06 Dutch Open 2024 Cross country – Class 1, Sport Greifenburg Austria  
21.06 – 23.06 Dolomiti Open 2024 Cross country – Class 1, 5, Sport Falzes Włochy  
23.06 – 29.06 Vågå Open 2024 Cross country – Class 1, Sport Vågå Norwegia  
Lipiec
25.06 – 28.06 Rigid Cup 2024 Cross country – Class 5 Bösingen Niemcy  
Sierpień
03.08 – 10.08 French Championship and Open 2024 Cross country – Class 1, 5 Laragne-Monteglin Francja  
11.08 – 17.08 British Hang Gliding Championships Cross country – Class 1, 5, Sport Laragne Francja  
 

Informacje o wydarzeniach lotniczych zamieszczamy na podstawie informacji uzyskanych od ich Organizatorów.

Wydarzenia którego jesteś Organizatorem nie ma w naszym Kalendarzu?
Przekaż mam drogą mailową informacje o jego terminie, nazwie, lokalizacji i stronie internetowej, a po weryfikacji danych opublikujemy ją!

Planujesz udział w w wydarzeniach lub zawodach lotniczych, o których nie poinformowaliśmy?
Przekaż ich Organizatorom informację o możliwości ich dodania do Kalendarza!

Stanisław Prauss i jego konstrukcje