Piknik z Lotnictwem na Lotnisku Kętrzyn-Wilamowo. fot. Marek Chmiel

Lotnisko Kętrzyn zaprasza na Piknik z Lotnictwem

Sierpień bez lotniczych atrakcji na Mazurach? Niemożliwe! Organizatorzy XXV Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa postanowili udostępnić w dniach 5 i 6 sierpnia 2023 r., lotnisko Kętrzyn Wilamowo publiczności i przygotowali szereg atrakcji.

Program Pikniku z Lotnictwem jest znacznie skromniejszy niż ten, który miał być zaprezentowany podczas Mazury Air Show 2023, jednak zapowiada się nader atrakcyjnie:

  • Wystawa statyczne samolotów xxv Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa;
  • Konkurs -zawody na celność lądowania w wykonaniu uczestników zlotu;
  • Loty widokowe samolotem i śmigłowcem;
  • Promocyjna ekspozycja wojskowa 1 MBA z Węgorzewa oraz 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego z Lidzbarka Warmińskiego;
  • Zwiedzanie Plenerowej Galerii Pamięci
  • Strzelnica (pistolet, karabin i karabinek automatyczny);

Jeśli chcielibyście zasmakować przestworzy podczas lotów widokowych, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie mailem na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

Program Pikniku z Lotnictwem XXV MZPL 2023

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

W dniu 1 lutego 2024 roku w Warszawie zostało podpisane „Memorandum o porozumieniu między Administracją Bezpieczeństwa Transportu Stanów Zjednoczonych Ameryki a Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie dzielenia się amerykańskimi informacjami wrażliwymi w zakresie ochrony oraz polskimi informacjami służbowymi w zakresie ochrony”. Dokument podpisali Piotr Samson – Prezes ULC oraz Mark Brzezinski – Ambasador USA w Polsce. fot. ULC

Porozumienie w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego

W dniu 1 lutego 2024 roku w Warszawie zostało podpisane „Memorandum o porozumieniu między Administracją …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P