Ekolodzy na EBACE. fot.: Greenpeace

Protesty ekologów na EBACE 2023

Grupa ok. 100 działaczy na rzecz ochrony środowiska m.in. z Greenpeace i innych grup ruchu klimatycznego z 17 krajów, 23.05 br. wdarła się na teren lotniska w Genewie, aby zaprotestować przeciwko trwającej tam Europejskiej Konwencji i Wystawie Lotnictwa Biznesowego (EBACE).

Niektórzy z aktywistów przykuli się kajdankami do samolotów i skandowali hasła skierowane przeciwko lotnictwu biznesowemu oraz nieśli transparenty z napisami „#BanPrivateJets” i „OSTRZEŻENIE: Prywatne odrzutowce zagłuszają naszą nadzieję”.

Protest spowodował, że urzędnicy zamknęli lotnisko dla ruchu lotniczego na około godzinę. Według agencji Reuters cztery osoby zostały ranne, w tym protestujący i pracownicy ochrony.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Wnętrze kabiny pasażerskiej Boeinga 737 MAX Alaska Airlines (lot 1282) po lądowaniu. fot. CNN

737 MAX 9 zawieszone po awarii lotu Alaska Airlines 1282

Boeing 737 MAX 9 linii Alaska Airlines lądował awaryjnie krótko po starcie z Portland w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P