Festiwal Wiatru Giżycko 2024. fot. via Organizator

Festiwal Wiatru w Giżycku już za tydzień!

Niespodzianka zakończenia sezonu pokazowego 2023 w Polsce –Giżycko Air Show-Prolog zmienia się w Festiwal Wiatru Giżycko 2024! Równo za tydzień, 23 sierpnia 2024 r. nad samą taflą jeziora Niegocin, przed Plażą Miejską w Giżycku rozpoczną się jedyne w swoim rodzaju dzienno-nocne pokazy lotnicze.

Wydarzenie w formule plenerowego show, łączącego cztery żywioły – ziemię, wodę, powietrze i ogień jest współtworzone przez Miasto Giżycko oraz Grupę Falco. Festiwal Wiatru to okazja do zobaczenia znanych i lubianych grup akrobacyjnych, motoszybowców, motoparalotni, skoczków spadochronowych, wiatrakowców i innych statków powietrznych w całkowicie innej scenerii. Ewolucjom lotniczym towarzyszyć będzie specjalnie dobrany i skomponowany podkład muzyczny, kolorowe dymy i efekty świetlne oraz pirotechniczne.

W ramach pokazów lotniczych zaplanowano trzy bloki – jeden dzienny i dwa nocne. Pomiędzy blokami pokazów odbędą się dwa niezwykłe wydarzeni. Pierwszym z nich bezpośrednio po wieczornym pokazie lotniczym będzie się występ, który podziwiać można jak na razie tylko w Giżycku – specjalny pokaz akrobatyki powietrznej na szarfach zawieszonych pod balonem wykona Danuta Herczyńska. Muzyczną gwiazdą sierpniowego wieczoru będzie Oskar Cyms.

Lokalizacja strefy pokazów na tafli Niegocina została wyznaczona w ten sposób, że nie tylko z Plaży Miejskiej usytuowanej dokładnie naprzeciwko niej, ale również z całego nabrzeża w Giżycku będzie ona dobrze widoczna.

Festiwal Wiatru Giżycko 2024. fot. via Organizator

Kolejne informacje o uczestnikach, programie, atrakcjach i innych wydarzeniach czekających na Was podczas Festiwalu Wiatru Giżycko 2024 będziemy sukcesywnie zamieszczać na w naszych social mediach.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Samolot RWD-21 ze zbiorów MLP. fot. Marek Chmiel

Nowa monografia – „Dolnopłatowe samoloty RWD”.

Na rynku wydawniczym pojawiła się, wydana nakładem Wydawnictwa Startus, dawno oczekiwana monografia „Dolnopłatowe samoloty RWD” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego