Airbus A340-600 linii lotniczych Lufthansa. fot.: Lufthansa

Lufthansa przywróci Airbusy A340-600

Lufthansa planuje przywrócić do eksploatacji wszystkie posiadane samoloty Airbus A340-600 ze względu na przewidywany popyt na podróże lotnicze w nadchodzącym sezonie wakacyjnym.

Obecnie sześć A340-600 Lufthansy jest oznaczonych jako przechowywane, dwa z nich są zaparkowane na lotnisku Teruel (TEV) w Hiszpanii i w Monachium oraz po jednym we Frankfurcie i na indonezyjskim lotniku Ninoy Aquino (MNL) w Pasay.

Linia lotnicza, która ma w swojej flocie 10 Airbusów A340-600, ponownie aktywuje uziemione samoloty w drugim kwartale 2023 r., aby pokryć duże zapotrzebowanie na loty długodystansowe. Według przedstawiciela firmy pięć samolotów będzie docelowo bazować na lotnisku we Frankfurcie (FRA), a pozostałe pięć na lotnisku w Monachium (MUC).

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

Od lewej: Raúl Medina, dyrektor generalny EUROCONTROL; Ołeksandr Bilczuk, Przewodniczący Państwowej Administracji Lotnictwa Ukrainy (SAAU); Yuriy Kysil, Przewodniczący Komisji Transportu ukraińskiego parlamentu. Fot: EUROCONTROL

Dyrektor Generalny EUROCONTROL na Ukrainie

Raúl Medina, nowy dyrektor generalny EUROCONTROL, swoją pierwszą po objęciu urzędu oficjalną wizytę zagraniczną złożył …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *