Wykorzystanie sterowca LCA60T do transportu części i komponentów do rakiet nośnych Ariane 6. fot: Flying Whales

Flying Whales będą przenosić rakiety Ariane

Francuska firma Flying Whales, podpisała list intencyjny z Ariane Group w sprawie potencjalnego wykorzystania sterowca LCA60T do transportu części i komponentów do rakiet nośnych Ariane 6.

Flying Whales jest jedną z kilku dużych firm rozwijających obecnie ideę sterowców nowej generacji. Jej okręt flagowy, LCA60T, jest sterowcem wykorzystującym jak gaz nośny hel, zdolnym do transportu do 60 ton ładunku przy użyciu silników zasilanych ze źródeł energii przyjaznej dla środowiska.

LCA60T w trakcie prac leśnych. 
fot:  Flying Whales
LCA60T w trakcie prac leśnych.
fot: Flying Whales

Flying Whales, która początkowo koncentrowała się na aplikacjach do zarządzania lasami za pomocą sterowców, dywersyfikuje zakres swoich projektów, który teraz obejmuje również przemysł medyczny i kosmiczny. Firma zamierza zbudować trzy zakłady produkcyjne na całym świecie i jak dotąd pozyskała na ten cel 122 mln euro.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów lotniczych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, Międzynarodowych Pikników Lotniczych w Góraszce, Bielsku-Białej, krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 25 lat współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Od lewej: Raúl Medina, dyrektor generalny EUROCONTROL; Ołeksandr Bilczuk, Przewodniczący Państwowej Administracji Lotnictwa Ukrainy (SAAU); Yuriy Kysil, Przewodniczący Komisji Transportu ukraińskiego parlamentu. Fot: EUROCONTROL

Dyrektor Generalny EUROCONTROL na Ukrainie

Raúl Medina, nowy dyrektor generalny EUROCONTROL, swoją pierwszą po objęciu urzędu oficjalną wizytę zagraniczną złożył …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *