Lotnisko_Rudniki_fot._aeroklub-czestochowa.org.pl

Szybowce wracają do Częstochowy

W dniach 28.06 – 07.07.2024 roku na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach rozgrywane będą 49. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie otwartej, Kwalifikacje SzMP Klub A w klasie Standard B, Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe kl. Klub A oraz Klub B. W 2023 roku Europejskie Mistrzostwa w tych klasach odbyły się w Lesznie. 

49. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie otwartej

Zawody szybowcowe wracają na lotnisko w Rudnikach po aż 9-letniej przerwie. Ostatni raz szybownicy głodni rywalizacji spotkali się w Częstochowie w 2016 roku! Były to Szybowcowe Mistrzostwa Polski klasy Klub A. Tytuł Mistrza wywalczył wtedy Jakub Barszcz, wicemistrzem został Łukasz Grabowski, a trzecie miejsce należało do Łukasza Kornackiego. 

Warto dodać, że już za dwa lata (tj. w 2026 roku) Aeroklubu Częstochowski będzie gospodarzem 40. Mistrzostwa Świata w klasie: 18m, dwu miejscowej oraz otwartej. 

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań aby były to dobrze zorganizowane zawody, które będziemy dobrze wspominali. Pozostaje mi tylko zaprosić zawodników do rejestracji! 

Link do strony organizatora: https://wgc2026.eu/pl/strona-glowna/

O Marta Biała

Sprawdź też

Zimowe spotkanie szybowników w Bezmiechowej

Gliding Team Klinika Kolasiński po raz 28. organizuje coroczne Zimowe Spotkanie Szybowników, które odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje