AviaTech Challenge

AviaTech Challenge największy lotniczy hackathon w Europie

W dniach 18-19 maja Mielec stanie się stolicą lotnictwa zarówno na podkarpaciu jak i w całym kraju za sprawą największego lotniczego hackathonu w Polsce. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ma otwarty umysł i kreatywne, często nieszablonowe pomysły.

Mielec, jako podkarpacka stolica branży lotniczej to idealne miejsce do organizacji tego typu wydarzenia. Dynamicznie rozwijająca się strefa ekonomiczna oraz szkoły branżowe sprawiają, że prężnie rozwija się tutaj sektor lotniczy. Motto miasta “Tu rozwijają się skrzydła” przyświecało organizatorom w wyborze Mielca na miasto gospodarza tegorocznej edycji hackathonu AviaTech Challenge.

I Podkarpacki Hackathon – AviaTech Challenge to jedyne tego typu wydarzenie w naszym kraju, i na całym świecie. Hackathon będzie w 100% poświęcony zagadnieniom związanym z branżą lotniczą, co nie znaczy, że od uczestników wymagamy doświadczenia w tym zakresie. Przygotowujemy zadania, które będą dotykały pełnego przekroju branży zarówno sfery cywilnej jak i militarnej, od kwestii miękkich jak stres przed lataniem czy obsługa pasażera, po zagadnienia inżynierskie jak konstrukcje lotnicze, napędy czy paliwa do zasilania statków powietrznych. Krótko mówiąc – szukamy innowacji, które będą kształtowały przyszłość lotnictwa. Zaproszeni przez nas mentorzy i jurorzy to uznani przedstawiciele środowiska, którzy w trakcie 24 godzin będą do dyspozycji uczestników, tak by służyć cenną radą i wieloletnim doświadczeniem.Pula nagród wynosi już ponad 100 tysięcy złotych, a to nadal nie jest nasze ostatnie słowo. – powiedział Wojciech Fiksa, koordynator hackathonu AviaTech Challange.

Organizatorzy do udziału w wydarzeniu, w, zaprosili naukowców, konstruktorów, projektantów, technologów, programistów, innowatorów, designerów, artystów, makerów, storytellerów, oraz wszystkie otwarte, kreatywne głowy, które chcą się zmierzyć z wyzwaniami stawianymi przez branżę lotniczą.

Wśród organizatorów i partnerów są największe firmy i organizacje związane z branżą lotniczą nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. Otrzymanie wsparcie niewątpliwie przyczyni się do możliwości rozwoju umiejętności, poszerzania horyzontów, a także nawiązywania nowych kontaktów przez uczestników. Ponadto uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach przy współpracy z mentorami, którzy będą doradzać zespołom przez blisko 30h pracy nad projektami.

Dla najlepszych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody finansowe i rzeczowe. Pula nagród wynosi już ponad 100 000 zł i stale rośnie, a najlepsze zespoły otrzymają możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów.

Rejestracja zainteresowanych prowadzona jest na stronie hackathonu.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

XXV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa 2024. fot. Marek Chmiel

Mazury Air Show 2024 – list otwarty Prezesa AKJ

Tegoroczna edycja Mazury AirShow nawiązuje do wieloletniej tradycji spotkań środowiska lotniczego na należącym do Aeroklubu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P