RAIT 2022 fot: Roman Peczka

34. Międzynarodowy Zlot Lotniczy Tunezji

Aéroclub de Tunisie w dniach 20-28 maja 2023 r. organizuje już po raz 34 Międzynarodowy Zlot Lotniczy Tunezji, na który zaprasza pilotów z Polski.

Tegoroczną imprezę charakteryzuje zupełnie nowy format, będzie to po raz pierwszy rajd czysto turystyczny, bez charakteru rywalizacji.

„Tegoroczna edycja Rassemblement Aerien International de Tunisie umożliwia uczestnikom odkrywanie naszego pięknego kraju z jego atrakcjami turystycznymi i archeologicznymi z powietrza, uzupełnione o urozmaicony program wycieczek w teren” – mówi prezes Aéroclub de Tunisie dr Riadh El Fazaa

Rajd odbywać się będzie nową trasą, która poprowadzi od lotniska przylotu w Tabarka przez Tozeur, następnie na wyspę Djerba z przystankiem w Gabès, aby ostatecznie zakończyć się w Monastyrze. Do udziału w imprezie uprawnieni są piloci posiadający ważną licencję PPL oraz statki powietrzne o maksymalnej masie startowej do 6000 kg. Więcej informacji na temat zlotu można znaleźć na stronie www.aerorallyes.com.

O tym jak wyglądały poprzednie edycje Zlotu oczami uczestnika pisaliśmy już w Przeglądzie Lotniczym (7/2022 i 6/2019) – a zobaczyć to możecie na zdjęciach z poprzedniej edycji RAIT autorstwa Romana Peczki.
Przy okazji: SkyDemon od dłuższego czasu obsługuje również Tunezję, więc warto zastanowić się nad uczestnictwem w rajdzie po uprzednim zapoznaniu się z trasą jego przebiegu!

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

Nowo otwarty terminal A portu lotniczego Abu Dabi. fot. Abu Dabi Airport

Najnowocześniejszy terminal świata otwarty

Ulokowany pośrodku portu lotniczego, zbudowany za trzy miliardy dolarów, nowy terminal pasażerski na lotnisku w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P