Aviation Expo 2022 – dzień pierwszy

W Kielcach wystartowała IV edycja targów Aviation Expo. W centrum zainteresowania zwiedzających znajduje się Shark, którym Zara Rutherford obleciała świat. Samolot przyprowadzili dwaj piloci czescy i po targach wraca on na swoje macierzyste lotnisko. Można go będzie oglądać również jutro.

Za sprawą  wrocławskiej firmy Skydealer polskiego przedstawiciela Shark Aero, można również oglądać na lotnisku w Masłowie pierwszy raz prezentowany w Polsce samolot SD-4 Viper w bogato wyposażonej wersji Sport Utility. Na lotnisku można zobaczyć m.in. nową wersję Tecnama P92 Echo Mk II w wersji 600 kg.

Na głównej ekspozycji halowej swoją ofertę prezentują m.in. Aeroprakt (A32 z designerskim wystrojem wnętrza), Hi Tech Aviation ze śmigłowcem ultralekkim UL Dynali H3 i silnikami Zongshen, Faston ze stoiskiem firmowym Rotaxa, 4 Aviation z wiatrakowcem Cavalon i systemami wykrywania ruchu Foxtral, Manufaktura Lotnicza z nowymi wersjami wiatrakowców Argon – GTL oraz STI o prędkości maksymalnej 240 km/h, SkyDream z Pipistrelem Virus i inni.

Uwagę zwraca duża oferta silnikowa oprócz Rotaxa pojawiły się silniki lotnicze Aero Momentum, oraz polskie Świątek z Bydgoszczy. Zainteresowaniem cieszy się stoisko z odzieżą lotniczą Ide Fly. Targom towarzyszą panele dyskusyjne i prelekcje w dwóch salach.

A my zapraszamy w niedzielę na stoisko Przeglądu Lotniczego, które wita wszystkich zwiedzających tuż przy wejściu do hali C.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów lotniczych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, Międzynarodowych Pikników Lotniczych w Góraszce, Bielsku-Białej, krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 25 lat współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Defilada flagowa w Aeroklubie Warszawskim. fot: Olga Żaglewska

Defilad Flagowa – 11.11.2022 w Aeroklubie Warszawskim

Na tegoroczny Dzień Niepodległości, Aeroklub Warszawski i spadochronowa grupa akrobacyjna Sky Magic przygotowali już trzeci …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *