IV Targi Lotnicze Aviation Expo 2022

Podczas targów Aviation Expo, które zaplanowane są na weekend 17-18 września będzie można zobaczyć samoloty, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy nie tylko dla pilotów, ale również dla pasjonatów lotnictwa.

W tym roku na Aviation Expo pojawi się prawie 50 wystawców. Wystawie towarzyszyć będą konferencje branżowe i debaty z udziałem ekspertów – W sobotę odbędzie się Europejskie Forum Aeroklubów oraz konferencja Technology and Law for Aviation, natomiast drugi dzień targów będzie okazją do dyskusji na temat statków bezzałogowych – podczas Global Drone Conference.

Część statków powietrznych zostanie wystawiona na terenie Targów Kielce, a pozostałe wszyscy chętni obejrzą na lotnisku w podkieleckim Masłowie.

Jakie maszyny zostaną zaprezentowane w Kielcach? Zobaczymy między innymi samolot Shark, którym 19-letnia Zara Rutherford samotnie okrążyła kulę ziemską. Firma Aeroprakt pokaże modele A32 oraz A22 – samoloty bezpieczne, komfortowe i szybkie. Manufaktura Lotnicza pochwali się wiatrakowcami Argon 915iS GTL oraz Argon Sti z silnikiem Edge Performance 155 HP, na którym prędkość 210 km/h nie robi najmniejszego wrażenia.

Na zwiedzających czekać będą również: wiatrakowiec Cavalon firmy AutoGyro, śmigłowiec ultralekki Dynali H3 w wariancie Sport, a także samoloty ultralekkie: Czajka, Viper SD4, Virus SW czy Tecnam P92 Echo Mk.II.

W imieniu organizatorów i własnym zapraszamy na Aviation Expo.

Odwiedzając Targi, na pewno traficie również na nasze stanowisko – położone bardzo korzystnie po prawej stronie wejścia głównego do hali ekspozycyjnej.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa – Modlin. fot. Modlin Airport

Koniec sporu lotniska Warszawa-Modlin z Erbudem

Wykonawca części lotniczej lotniska w Modlinie – firma Erbud po 9 latach sporu sądowego zawarła …

100-lecie L.O.P.P