IV Targi Lotnicze Aviation Expo 2022

Podczas targów Aviation Expo, które zaplanowane są na weekend 17-18 września będzie można zobaczyć samoloty, śmigłowce, wiropłaty oraz wszelkiego rodzaju asortyment lotniczy nie tylko dla pilotów, ale również dla pasjonatów lotnictwa.

W tym roku na Aviation Expo pojawi się prawie 50 wystawców. Wystawie towarzyszyć będą konferencje branżowe i debaty z udziałem ekspertów – W sobotę odbędzie się Europejskie Forum Aeroklubów oraz konferencja Technology and Law for Aviation, natomiast drugi dzień targów będzie okazją do dyskusji na temat statków bezzałogowych – podczas Global Drone Conference.

Część statków powietrznych zostanie wystawiona na terenie Targów Kielce, a pozostałe wszyscy chętni obejrzą na lotnisku w podkieleckim Masłowie.

Jakie maszyny zostaną zaprezentowane w Kielcach? Zobaczymy między innymi samolot Shark, którym 19-letnia Zara Rutherford samotnie okrążyła kulę ziemską. Firma Aeroprakt pokaże modele A32 oraz A22 – samoloty bezpieczne, komfortowe i szybkie. Manufaktura Lotnicza pochwali się wiatrakowcami Argon 915iS GTL oraz Argon Sti z silnikiem Edge Performance 155 HP, na którym prędkość 210 km/h nie robi najmniejszego wrażenia.

Na zwiedzających czekać będą również: wiatrakowiec Cavalon firmy AutoGyro, śmigłowiec ultralekki Dynali H3 w wariancie Sport, a także samoloty ultralekkie: Czajka, Viper SD4, Virus SW czy Tecnam P92 Echo Mk.II.

W imieniu organizatorów i własnym zapraszamy na Aviation Expo.

Odwiedzając Targi, na pewno traficie również na nasze stanowisko – położone bardzo korzystnie po prawej stronie wejścia głównego do hali ekspozycyjnej.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów lotniczych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, Międzynarodowych Pikników Lotniczych w Góraszce, Bielsku-Białej, krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 25 lat współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Defilada flagowa w Aeroklubie Warszawskim. fot: Olga Żaglewska

Defilad Flagowa – 11.11.2022 w Aeroklubie Warszawskim

Na tegoroczny Dzień Niepodległości, Aeroklub Warszawski i spadochronowa grupa akrobacyjna Sky Magic przygotowali już trzeci …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *