Balonowy weekend w Grudziądzu

Balonowy weekend w Grudziądzu

Przedmistrzostwa Świata Juniorów i XIX Grudziądzkie Zawody Balonowe (Puchar Polski).

W ramach przygotowania do przyszłorocznych 6. Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów, od 25 do 27 sierpnia podczas zawodów treningowych i Pucharu Polski zawodnicy z Polski i Europy będą walczyć na grudziądzckim niebie o balonowe trofea.

Od czwartku do soboty zaplanowano pięć lotów zawodniczych i trzy wydarzenia skierowane do mieszkańców. Pierwsze wydarzenie zaplanowane jest na czwartek – na osiedlu Lotnisko, z łąki przy ul. Parkowej tuż za WZU wystartuje grupa balonów. Przed startem będzie można podejść do kosza i porozmawiać z załogami. Kolejny tego typu start odbędzie się w sobotę z Osady Grud na osiedlu Strzemięcin. Ponadto w piątek tuż po zachodzie słońca będzie można podziwiać nocny pokaz balonów wraz z muzyką.

Poza atrakcjami dla mieszkańców blisko dwudziestu pilotów będzie rywalizować o trofea w ramach Balonowego Pucharu Polski, a dla Juniorów to trening przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata. Przebieg rozgrywek będzie śledziło trzech sędziów międzynarodowych, meteorolodzy, oficerowie bezpieczeństwa. Nad koordynacją części sportowej będzie czuwał Arkadiusz Iwański, delegat FAI ale także organizator ubiegłorocznych, 64. Zawodów o Puchar Gordona Bennetta.

Organizatorem imprezy jest Grudziądzki Klub Balonowy, Aeroklub Polski oraz FAI – Międzynarodowa Federacja Lotnicza.

Więcej informacji znajdziecie na:

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

Lotnisko Warszawa Babice (EPBC). fot. Krzysztof Krawcewicz

Operacje na Babicach – przywrócone

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, NOTAM zawieszający cywilne loty na Babicach, został dziś o 12 odwołany. …

100-lecie L.O.P.P