Defilada flagowa w Aeroklubie Warszawskim. fot: Olga Żaglewska
fot: Olga Żaglewska

Defilad Flagowa – 11.11.2022 w Aeroklubie Warszawskim

Na tegoroczny Dzień Niepodległości, Aeroklub Warszawski i spadochronowa grupa akrobacyjna Sky Magic przygotowali już trzeci z kolei spektakularny pokaz – Defiladę Flagową. Defilada zaplanowana jest w godzinach 12:30-13.30.

11 listopada 2022 na lotnisku Babice, na terenie Aeroklubu Warszawskiego, przy ul. Księżycowej 1 skoczkowie spadochronowi z Sekcji Spadochronowej AW i Sky Magic i wyskoczą z samolotu Cessna 208B z flagami Polski oraz Ukrainy.

Pierwsza Defilada Flagowa odbyła się na lotnisku Babice 11 listopada 2021 r. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie mediów oraz mieszkańców Warszawy i zagwarantowało zarówno skoczkom, jak i zgromadzonym widzom moc wrażeń, wzruszeń i emocji. Druga defilada flagowa odbyła się 2 maja br. z okazji dnia flagi.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

fot. PKBWL

Katastrofa w Chrcynnie – wstępny raport PKBWL

Po miesiącu od katastrofy samolotu Cessna 208B (SP-WAW), do którego doszło 17 lipca 2023 r. …