PZL W-3WARM Anakonda 0815 (sn. 360815) fot. Marek Chmiel

Gwiazdy Air Show: PZL W-3WARM Anakonda

PZL W-3WARM Anakonda o numerze 0815 bierze udział w pokazach lotniczych od samego początku swojej służby w Marynarce Lotniczej RP.

Od czasów Międzynarodowych Pikników Lotniczych w Góraszce – gdzie prezentował się jeszcze w swej pierwotnej konfiguracji W-3RM – stał się najłatwiej rozpoznawalnym przedstawicielem morskiej wersji Sokołów. Po przebudowie do wersji W-3WARM Anakonda wyposażony w system FADEC, wyciągarkę, kamery termowizyjne sprzężone z reflektorami, kamery na podczerwień, system AIS i rozbudowane wyposażenie ratownicze nadal pełni na co dzień służbę w 43 „Oksywskiej” Bazie Lotnictwa Morskiego im. kmdr. por. pil. Edwarda Stanisława Szystowskiego w Gdyni-Babich Dołach.

W naszej Galerii Gwiazd Air Show Radom 2023 prezentujemy go w zarówno w tej pierwotnej, jak i obecnej wersji.


O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Samolot ukraińskich czarterowych linii lotniczych Skyline Express odleciał do egipskiego Szarm el-Szejk z pełnym obłożeniem. fot. PPL

Inauguracja rejsów międzykontynentalnych z Radomia

Ruszyła zimowa siatka połączeń na Lotnisku Warszawa-Radom. Wieczorem, 30 października z Radomia wystartował pierwszy, międzykontynentalny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *