I Wirtualne Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI 

Zespół FAI Virtual Gliding Team ogłasza pierwsze w historii wirtualne WGC. Mistrzostwa odbędą się w 2024 roku. Pierwsze zmagania już w lutym, a wielki finał w listopadzie. Piloci z całego świata będą rywalizować na wirtualnym niebie o tytuł Mistrza.

Zawody podzielone sa natrzy etapy:

  • Kwalifikacje – bezpłatne oraz dla wszystkich chcących wziąć udział. Obejmują 6 wyścigów które odbędą się od lutego do kwietnia. Trzech najlepszych pilotów z każdego wyścigu awansuje do kolejnego etapu. 
  • PRO CHAMPIONSHIP (Mistrzostwa Pro) – od kwietnia do maja rozegranych zostanie 6 wyścigów. Zdobywcy podium Pro Championship otrzymają złote zaproszenia na prestiżowe wydarzenie jakim jest Światowy Finał.
  • Światowy finał odbędzie się w dniach 10-11 listopada 2024 roku w Karlsruhe (Niemcy). To ekskluzywne doświadczenie sceniczne, które ożywia wirtualny świat, a wyścigi prezentowane na forum Interglide, urzekają publiczność i społeczność szybowcową. Zwycięzcy Finału zostaną nagrodzeni medalami i dyplomami FAI.

Według organizatorów taka forma rozgrywania zawodów zapewnia uczciwy proces, umożliwiając pilotom przejście przez poszczególne etapy i ostatecznie zdobycie możliwości zaprezentowania swoich talentów podczas finału w Karlsruhe.

Więcej informacji na stronie organizatora

O Marta Biała

Sprawdź też

Zimowe spotkanie szybowników w Bezmiechowej

Gliding Team Klinika Kolasiński po raz 28. organizuje coroczne Zimowe Spotkanie Szybowników, które odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje