Elisabetta Caprino - managing director Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.
fot. Marek Chmiel

II Italian-Polish Aerospace Forum 2022

W dniu 6 grudnia 2022 w warszawskim Hotelu Bellotto odbyło się II Włosko- Polskie Forum Lotnicze promujące współpracę między Polską a Włochami w sektorach lotnictwa i kosmonautyki. Podczas forum zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą Leonardo S.p.A., jak również z ofertą innych włoskich firm z sektora lotniczego, także biorących udział w wydarzeniu.

Briefing dla dziennikarzy z udziałem organizatorów II Włosko- Polskiego Forum Lotniczego.
Przedstawiciele Organizatorów: Paolo Lemma – Dyrektor ICE Włoskiej Agencji Handlu w Warszawie, Laura Ranalli – Chargé d’affaires Ambasady Włoch, Piero Cannas – Prezydent Włoskiej Izby Handlowo – Przemysłowej w Polskiej prezentowani uczestnikom i dziennikarzom przez Elisabette Caprino – Dyrektorkę Zarządzającą Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.
fot. Marek Chmiel

Gospodarzami forum była Ambasada Włoch w Polsce i ITA – Italian Trade Agency we współpracy z Włoską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce. Partnerem strategicznym zaś włoska firma Leonardo, lider w dziedzinie lotnictwa, obronności i bezpieczeństwa, uczestnicząca w kilku kluczowych programach Ministerstwa Obrony Narodowej w Polsce.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego „Międzynarodowa współpraca przemysłowa – jak szybko stworzyć nowe możliwości i zbudować potencjał z pomocą krajów partnerskich”.
Uczestnicy panelu dyskusyjnego „Międzynarodowa współpraca przemysłowa” – jak szybko stworzyć nowe możliwości i zbudować potencjał z pomocą krajów partnerskich”. Od lewej: moderator – Marcin Bużański – Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego; płk Jakub Bytner – Biuro Projektów Lotniczych PGZ SA; Col. Luca Parmeggiani – Kierownik I Biura – Departamentu Polityki Przemysłu Uzbrojeniowego – SEGREDIFESA; Col. Salvatore Floria – Dowódca Task Force Air „White Eagle” Włoskich Sił Powietrznych; Beata Lubos – Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa.
fot. Marek Chmiel

Głównymi elementami forum były dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich „Międzynarodowa współpraca przemysłowa – jak szybko stworzyć nowe możliwości i zbudować potencjał z pomocą krajów partnerskich”. Poświęcony był wszystkim aspektom międzynarodowej współpracy przemysłowej, ze szczególnym naświetleniem możliwości współpracy dla krajów europejskich tak w sektorze prywatnym, jak i na poziomie rządowym. Drugi „Gotowi na przyszłość – możliwości dla Polski w międzynarodowych programach nowej generacji” skupił się głownie wokół tematyki korzyści jakie płyną z połączenia projektów nowej generacji i przedsięwzięć w zakresie innowacji technologicznych z krajami partnerskimi i miejscem Polski w tego rodzaju przedsięwzięciach.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

EPWA fot. PAŻP

Incydent lotniczy na Lotnisku Chopina

Na Lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 15:14 doszło do incydentu podczas tzw. operacji touch …

2 komentarze

  1. Thank yoᥙ, I’ve recеntly beеn looking for info about this subject for a long time and yours is
    the beѕt I have discovered so fаr. But, what about the bottom
    line? Arе yoս sure concerning the source?

    • Marek Chmiel

      Yes, I’m sure. I had the honor to be in the strict and elite group of journalists invited to this event.