Klockowy Concorde wystartuje we wrześniu. fot. LEGO

Klockowy Concorde wystartuje we wrześniu

Firma Toymaker LEGO ogłosiła daty wprowadzenie na rynek zestawu do budowy modelu epickiego naddźwiękowego Concorde.

Zestaw składający się z 2083 elementów to dokładny model samolotu, który dzięki specjalnej podstawie można prezentować w konfiguracji do startu/lądowania lub w trakcie lotu. Model jest bardzo szczegółowy, ma miedzy innymi zdejmowany dach, który pozwala pokazać wnętrze kabiny pasażerskiej, podwozie, a także odchylany dziób z ruchomą przeszkloną owiewką, która poprawiała aerodynamikę kadłuba w tracie lotu po uniesieniu dzioba.

Producent informuje, że zestaw Concorde jest przeznaczony tylko dla osób powyżej 18 roku życia, a jego wymiary są następujące: długość – 105 cm, rozpiętość – 43 cm, wysokość – 15 cm. Ma kosztować 199,99 € i będzie dostępny dla VIP-ów LEGO od 4.09 br., a dla pozostałych chętnych od 7 września.

Nawet po 20 latach od ostatniego lotu Concorde jest prawdopodobnie jednym z najbardziej lubianych i najsłynniejszych samolotów, jakie kiedykolwiek zbudowano i którymi latano. Ten niesamowity odrzutowiec był w stanie lecieć dwa razy szybciej niż prędkość dźwięku, na pokonanie transoceanicznej trasy z Paryża lub Londynu do Nowego Jorku w zaledwie trzy i pół godziny. Dzięki zestawowi nowe pokolenia będą miały szansę zobaczyć, jak pięknym samolotem był Concorde.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Wnętrze kabiny pasażerskiej Boeinga 737 MAX Alaska Airlines (lot 1282) po lądowaniu. fot. CNN

737 MAX 9 zawieszone po awarii lotu Alaska Airlines 1282

Boeing 737 MAX 9 linii Alaska Airlines lądował awaryjnie krótko po starcie z Portland w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P