Airbus-A321neo WizzAir. fot: WizzAir

Konkurs na nowe malowanie Airbusów Wizz Air

Węgierski Wizz Air ogłosił konkurs na projekt malowania dla jednego ze swoich samolotów Airbus A321neo.

Przewoźnik zachęca do wzięcia udziału w konkursie „osoby kreatywne” – zarówno profesjonalistów, jak i klientów korzystających z usług linii lotniczej. Warunki konkursu oraz sposób przesłania prac opisany jest na stronie internetowej Wizz Air. Termin składania propozycji upływa o północy 12 lutego 2023 r. Zwycięski projekt zostanie nagrodzony voucherem Wizz Air o wartości 2000€.

„Oferta zwycięzcy ma szansę na częściowe lub całkowite wykorzystanie na samolotach firmy” – podaje komunikat Wizz Air.

Wizz Air podpisał we wrześniu ubiegłego roku umowę na zakup 75 samolotów Airbus A321neo, zakładając, że przejście na ten typ pomoże linii lotniczej zmniejszyć intensywność emisji CO2 o 25% do 2030 roku.

„Zwycięski projekt ma za zadanie zwrócenie uwagi na podejmowane przez Wizz Air próby ograniczenia emisji CO2” – sugeruje komunikat prasowy firmy.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Wnętrze kabiny pasażerskiej Boeinga 737 MAX Alaska Airlines (lot 1282) po lądowaniu. fot. CNN

737 MAX 9 zawieszone po awarii lotu Alaska Airlines 1282

Boeing 737 MAX 9 linii Alaska Airlines lądował awaryjnie krótko po starcie z Portland w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P