Airbus-A321neo WizzAir. fot: WizzAir

Konkurs na nowe malowanie Airbusów Wizz Air

Węgierski Wizz Air ogłosił konkurs na projekt malowania dla jednego ze swoich samolotów Airbus A321neo.

Przewoźnik zachęca do wzięcia udziału w konkursie „osoby kreatywne” – zarówno profesjonalistów, jak i klientów korzystających z usług linii lotniczej. Warunki konkursu oraz sposób przesłania prac opisany jest na stronie internetowej Wizz Air. Termin składania propozycji upływa o północy 12 lutego 2023 r. Zwycięski projekt zostanie nagrodzony voucherem Wizz Air o wartości 2000€.

„Oferta zwycięzcy ma szansę na częściowe lub całkowite wykorzystanie na samolotach firmy” – podaje komunikat Wizz Air.

Wizz Air podpisał we wrześniu ubiegłego roku umowę na zakup 75 samolotów Airbus A321neo, zakładając, że przejście na ten typ pomoże linii lotniczej zmniejszyć intensywność emisji CO2 o 25% do 2030 roku.

„Zwycięski projekt ma za zadanie zwrócenie uwagi na podejmowane przez Wizz Air próby ograniczenia emisji CO2” – sugeruje komunikat prasowy firmy.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów lotniczych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, Międzynarodowych Pikników Lotniczych w Góraszce, Bielsku-Białej, krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 25 lat współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Virgin Galactic chce wrócić do gry. Fot: Jeff Foust / Wikimedia

Virgin Galactic wznowi loty w kosmos

Virgin Galactic po zmianach w kierownictwie firmy ogłosiło plan ponownego uruchomienia subkosmicznych lotów turystycznych w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *