Boeing 737. fot. PLL LOT

LOT: Zimą mniej lotów z Radomia

Polskie Linie Lotnicze LOT zaoferują w najbliższym sezonie zimowym mniej rejsów między portem Warszawa-Radom a Paryżem i Rzymem. PLL LOT zdecydowały się przenieść czwartkowe rejsy do Paryża i Rzymu na stołeczne Lotnisko Chopina, począwszy od 16 listopada. Wtorkowe i sobotnie pozostaną w Radomiu.

Narodowy przewoźnik wcześniej zapewniał o kontynuowaniu działalności operacyjnej w Radomiu w sezonie zimowym. LOT „dostrzegając satysfakcjonujące wyniki przewozowe połączeń z Radomia” zdecydował się o kontynuowaniu trzy razy w tygodniu rejsów zarówno do Paryża i Rzymu. W przypadku trasy do stolicy Francji zdecydowano się jednak na korekty.

– PLL LOT uruchamiając codzienne połączenie z Warszawy do Rzymu podjął decyzję o przeniesieniu czwartkowego lotu właśnie na stołeczne lotnisko. Rejsy wtorkowe i sobotnie odbywać się będą zgodnie z zaplanowanym rozkładem. Paryż również będzie zmniejszony z powodu ograniczeń ruchowych – poinformował Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

PLL LOT były pierwszymi liniami lotniczymi oferującym regularne połączenia lotnicze z lotniska w Radomiu. Oferowane rejsy rozkładowe, jak i czarterowe cieszyły się sporym zainteresowaniem, samoloty wypełnione były średnio w 85 proc. W sezonie letnim oferował rozkładowe rejsy z Radomia do Paryża, Rzymu, Tirany oraz Warny. Zimą LOT, tak jak w sezonie letnim, będzie oferował regularne połączenia lotnicze do Paryża i Rzymu, a czarterowo poleci do Taby w Egipcie. Ukraińskie linie lotnicze Skyline Express Airline będą latać z urlopowiczami do Szarm el-Szejk, drugiej destynacji w Kraju Faraonów. Od grudnia z Radomia Wizz Air będzie latać z i do Larnaki na Cyprze.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

IX Konferencja Naukowa: Bezzałogowe statki powietrzne – wyzwania i doświadczenia

IX Konferencja Naukowa: Bezzałogowe statki powietrzne – wyzwania i doświadczenia

Instytut Prawa lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego organizuje w dniu 20 marca 2024 roku kolejną, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje