Mazury AirShow 2022

Organizatorzy największych cywilnych pokazów lotniczych „non profit” w Polsce, znanych w Europie pod nazwą „Mazury AirShow” oficjalnie potwierdzili, że po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 impreza ta ponownie zagości w kalendarzu pokazów lotniczych. Tegoroczna edycja „Mazury AirShow 2022” została zaplanowana jak zawsze w pierwszy weekend sierpnia , w dniach 6-7.08.2022.

Mazury AirShow 2018. fot. Miłosz Rusiecki

Bazą pokazów i miejscem wystawy statycznej będzie tradycyjnie lotnisko Kętrzyn Wilamowo (historyczne lotnisko Kwatery Hitlera), a dynamiczne pokazy odbywają się w Giżycku na i nad jeziorem Niegocin.

Mazury AirShow 2013. fot. Marek Chmiel

Podobnie jak w poprzednich 21. edycjach pokazy będą niebiletowane, można będzie je oglądać bez ograniczeń z plaży miejskiej, portu Żeglugi Mazurskiej, brzegów jeziora, statków i jachtów zakotwiczonych na jeziorze i każdego innego miejsca z widokiem na Niegocin. Szczegółowy program oraz główne atrakcje pokazów opublikujemy po otrzymaniu informacji z biura Organizacyjnego Pokazów.

Mazury AirShow 2013. fot. Marek Chmiel

W imieniu organizatorów i własnym zapraszamy na Mazury AirShow 2022, przypominając Wam atmosferę tych pokazów kilkoma kadrami z ich poprzednich edycji.

Więcej informacji na stronach:

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

fot. PKBWL

Katastrofa w Chrcynnie – wstępny raport PKBWL

Po miesiącu od katastrofy samolotu Cessna 208B (SP-WAW), do którego doszło 17 lipca 2023 r. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *