II Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation Radawiec Fly In 2023 fot. Marek Chmiel

Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation

Aeroklub Lubelski i Kagero Publishing organizują w dniu 28 maja 2023r. II Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation połączony z rodzinnym piknikiem charytatywnym Lotniczy Dzień Dziecka w Aeroklubie Lubelskim.

Plakat Radawiec Fly In 2023

W pierwszej edycji wzięło udział ponad 60 samolotów z całej Polski, Czech, Niemiec i Francji oraz blisko 7000 widzów z Lubelszczyzny. W ciągu kilku godzin pikniku Organizatorom udało się zebrać fundusze na zakup sześciu pomp infuzyjno – objętościowych dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Piloci, którzy zechcą odwiedzić w tym dniu Radawiec (EPLR) samolotem lub śmigłowcem (inne statki powietrzne także mile widziane) otrzymają ciepły posiłek i zlotowe upominki. W tym dniu Aeroklub nie pobiera opłat za lądowanie. Na drogę powrotną można zatankować paliwo lotnicze na miejscu. Jeżeli będzie potrzebne paliwo samochodowe organizatorzy pomogą w transporcie do najbliższej stacji benzynowej.

W imieniu Organizatorów i własnym serdecznie zapraszamy!

Dla ułatwienia organizacji przylotu, pobytu i odlotu prosimy skontaktować się z Organizatorem telefonicznie (tel. 81 501 21 05, 601 602 056) lub wysłać email ze swoim zgłoszeniem na adres kagero@kagero.pl. W zgłoszeniu prosimy podać liczbę osób na pokładzie, typ statku powietrznego, znaki oraz przybliżoną godzinę przylotu. Zgłoszenia można wysyłać do 27 maja włącznie.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Zaprezentowany po raz pierwszy podczas Zjazdu model samolotu Fokker D.VII, na którym latał płk. pil. Jerzego Kossowskiego wykonany przez Prezesa KKSL Leszka Mańkowkiego. Fot. Andrzej Szymczak

60. lecie Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

W dniu dzisiejszym odbył się w gościnnych progach Muzeum Lotnictwa Polskiego zjazd Stowarzyszenia Krakowskiego Klubu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *