II Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation Radawiec Fly In 2023 fot. Marek Chmiel

Ogólnopolski Zlot Samolotów GA

Aeroklub Lubelski i Kagero Publishing organizują w dniu 28 maja 2023r. II Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation połączony z rodzinnym piknikiem charytatywnym Lotniczy Dzień Dziecka w Aeroklubie Lubelskim.

Plakat Radawiec Fly In 2023

W pierwszej edycji wzięło udział ponad 60 samolotów z całej Polski, Czech, Niemiec i Francji oraz blisko 7000 widzów z Lubelszczyzny. W ciągu kilku godzin pikniku Organizatorom udało się zebrać fundusze na zakup sześciu pomp infuzyjno – objętościowych dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Piloci, którzy zechcą odwiedzić w tym dniu Radawiec (EPLR) samolotem lub śmigłowcem (inne statki powietrzne także mile widziane) otrzymają ciepły posiłek i zlotowe upominki. W tym dniu Aeroklub nie pobiera opłat za lądowanie. Na drogę powrotną można zatankować paliwo lotnicze na miejscu. Jeżeli będzie potrzebne paliwo samochodowe organizatorzy pomogą w transporcie do najbliższej stacji benzynowej.

W imieniu Organizatorów i własnym serdecznie zapraszamy!

Dla ułatwienia organizacji przylotu, pobytu i odlotu prosimy skontaktować się z Organizatorem telefonicznie (tel. 81 501 21 05, 601 602 056) lub wysłać email ze swoim zgłoszeniem na adres kagero@kagero.pl. W zgłoszeniu prosimy podać liczbę osób na pokładzie, typ statku powietrznego, znaki oraz przybliżoną godzinę przylotu. Zgłoszenia można wysyłać do 27 maja włącznie.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

IX Konferencja Naukowa: Bezzałogowe statki powietrzne – wyzwania i doświadczenia

IX Konferencja Naukowa: Bezzałogowe statki powietrzne – wyzwania i doświadczenia

Instytut Prawa lotniczego i Kosmicznego Uczelni Łazarskiego organizuje w dniu 20 marca 2024 roku kolejną, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P