Pierwszy G5000 na brazylijskim Citation XLS. fot. Textron

Pierwszy G5000 na brazylijskim Citation XLS

Centrum serwisowe Textron Aviation w Orlando zainstalowało glasskokpit Garmin G5000 samolocie Cessna Citation XLS. Jest to pierwsza instalacja w udziałem brazylijskiego samolotu od czasu uzyskania przez Textron Aviation dodatkowego certyfikatu typu.

„Instalacja – pierwsza z udziałem brazylijskiego samolotu od czasu uzyskania przez Textron Aviation dodatkowego certyfikatu typu – unowocześnia kabinę załogi, rozwiązując problemy związane z przestarzałymi częściami i spełniając wymagania dotyczące najnowszego wyposażenia” – podała firma Textron

Pakiet awioniki G5000 obejmuje trzy poziome wyświetlacze z możliwością podziału ekranu, intuicyjne kontrolery z ekranem dotykowym oraz georeferencyjne diagramy lotnisk Garmin SafeTaxi. Ponadto pakiet Citation XLS G5000 obejmuje w pełni cyfrowy system automatycznego sterowania lotem, oferujący precyzyjne działanie w całym zakresie lotu samolotu. Zapewnia również PBN/RNP 0.3 z możliwością podejścia LPV/APV.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Nowo otwarty terminal A portu lotniczego Abu Dabi. fot. Abu Dabi Airport

Najnowocześniejszy terminal świata otwarty

Ulokowany pośrodku portu lotniczego, zbudowany za trzy miliardy dolarów, nowy terminal pasażerski na lotnisku w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *