fot. Tecnam

Tecnam P-Mentor w natarciu

Tecnam zawarł 4.07 br. umowę ze szkołą lotniczą Kilo Charlie Aviation z siedzibą w Kansas City na łącznie 30 samolotów szkolno-treningowych. Umowa opiewa na dostawę w dwóch fazach po 15 samolotów Tecnam dwóch typów.

W pierwszej transzy, która ma być dostarczona do końca II kwartału 2024 roku znajdą się trzy dwusilnikowe, 4 miejscowe P2006T z całkowicie chowanym podwoziem, z który pierwszy został już dostarczony i 12 jednosilnikowych, dwumiejscowy, w pełni przystosowany do lotów IFR, zgodny z najnowszymi wymogami CS-23 EASA i FAA P-Mentorów.

Kolejna transza, o jeszcze nieujawnionym podziale typów rozpocznie się po dostarczeniu 15 samolotu z pierwszej puli dostaw.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Pierwszy Airbusa A320neo (F-GNEO) dla Transavia France. fot. Airbus

Transavia France przesiada się na Airbusy

Transavia France, część grupy Air France-KLM, odebrała 10 stycznia 2024 r na lotnisku Paryż-Orly swojego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ben & Joe nad Atlantykiem. 90. rocznica przelotu braci Adamowiczów z Ameryki do Polski