Rodzinny Piknik Lotniczy Skrzydlaty Nowy Sącz

Skrzydlaty Nowy Sącz

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu oraz Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu zapraszają w dniach 8-10 września na wydarzenia w ramach wspólnego projektu Skrzydlaty Nowy Sącz.

W programie wystawy, pokazy filmowe oraz prezentacje replik statków powietrznych, które mają na celu przybliżenie bogatej historii lotnictwa na Sądecczyźnie oraz sylwetek osób z nim związanych, w tym pilotów, kadrę szkoleniową i techniczną.

Warto podkreślić, że to właśnie na terenie Sądecczyzny mieścił się jeden z pierwszych ośrodków polskiej działalności lotniczej – 90 lat temu powstała Szkoła Szybowcowa w Tęgoborzu na Górze Rachów. Ten jubileusz, podobnie jak 90. rocznica przelotu Stanisława Skarżyńskiego przez Atlantyk są głównymi motywami przewodnimi wydarzenia.

W ramach tego projektu Organizatorzy przygotowali kilka dni lotniczych spotkań, których punktem kulminacyjnym będzie Rodzinny Piknik Lotniczy, odbywający się w niedzielę – 10 września w godzinach 10:00 – 16:00, którego bogaty program na pewno ucieszy każdego miłośnika lotnictwa.

W imieniu Organizatorów i własnym zapraszamy do Nowego Sącza!

Rodzinny Piknik Lotniczy Skrzydlaty Nowy Sącz

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

XXV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa 2024. fot. Marek Chmiel

Mazury Air Show 2024 – list otwarty Prezesa AKJ

Tegoroczna edycja Mazury AirShow nawiązuje do wieloletniej tradycji spotkań środowiska lotniczego na należącym do Aeroklubu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P