Sukces polskich akrobatów

W zakończonych w środę, 8 czerwca, III Mistrzostwach Świata w Akrobacji Samolotowej FAI w kategorii Intermediate zdobywcą I miejsca w klasyfikacji generalnej został znany naszym Czytelnikom Maciej Kulaszewski. Polska reprezentacja zwyciężyła również w klasyfikacji zespołowej.

Drugie miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej zajął reprezentant Rumunii Petre-Florin Glontaru, a trzecie Węgier Balázs Kiss (patrz zdjęcie). W klasyfikacji zespołowej kolejne miejsca zajęły reprezentacje Rumunii i Węgier. Podczas uroczystości wręczono również nagrody i medale za poszczególne konkurencje mistrzostw. Trzy z czterech złotych medali zdobył Maciej Kulaszewski. Srebrne zdobyli Dariusz Mazur i Wojciech Kotulski, brązowy Sebastian Matejek.

Zawody rozgrywane były na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Kierownikiem Sportowym Mistrzostw był prezes AP Jerzy Makula – doświadczony zawodnik – który zadbał o to, aby każda z konkurencji przebiegała w jednakowych warunkach atmosferycznych, bez przeciągania konkurencji na następny dzień. Dzięki temu całe zawody rozegrano w czasie krótszym niż było to zaplanowane, jeszcze przed nadejściem zapowiadanego długoterminowego pogorszenia pogody.

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

Epic Aircraft E1000 GX. fot. Epic Aircraft

Epic E1000 GX zasili flotę Avantto

Firma Epic Aircraft (USA) ogłosiła na targach LABACE 2023 zawarcie umowy na zakup 34 samolotów …