Sukces polskich akrobatów

W zakończonych w środę, 8 czerwca, III Mistrzostwach Świata w Akrobacji Samolotowej FAI w kategorii Intermediate zdobywcą I miejsca w klasyfikacji generalnej został znany naszym Czytelnikom Maciej Kulaszewski. Polska reprezentacja zwyciężyła również w klasyfikacji zespołowej.

Drugie miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej zajął reprezentant Rumunii Petre-Florin Glontaru, a trzecie Węgier Balázs Kiss (patrz zdjęcie). W klasyfikacji zespołowej kolejne miejsca zajęły reprezentacje Rumunii i Węgier. Podczas uroczystości wręczono również nagrody i medale za poszczególne konkurencje mistrzostw. Trzy z czterech złotych medali zdobył Maciej Kulaszewski. Srebrne zdobyli Dariusz Mazur i Wojciech Kotulski, brązowy Sebastian Matejek.

Zawody rozgrywane były na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Kierownikiem Sportowym Mistrzostw był prezes AP Jerzy Makula – doświadczony zawodnik – który zadbał o to, aby każda z konkurencji przebiegała w jednakowych warunkach atmosferycznych, bez przeciągania konkurencji na następny dzień. Dzięki temu całe zawody rozegrano w czasie krótszym niż było to zaplanowane, jeszcze przed nadejściem zapowiadanego długoterminowego pogorszenia pogody.

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

A320 Ural Airlines. fot. Ural Airlines

A320 Ural Airlines jednak nie poleci…

Ural Airlines zrezygnowały z planów startu Airbusa A320 z syberyjskiego pola, na którym maszyna lądowała …

Śmigłowcowe Mistrzostwa Polski – 10.08. 2024 Płock