Boost Systems HEC. fot.: Boost Systems

System ładunkowy Boost HEC otrzymał STC EASA

Kanadyjska firma Boost Systems uzyskała 16.05 br. zatwierdzenie uzupełniającego certyfikatu typu (STC) EASA dla swojego systemu Airbus AS350/355/H125 HEC do przewozu ludzi na zewnątrz statku powietrznego.

Boost HEC w trakcie prób na AS350. fot.: Boost Systems
Boost HEC w trakcie prób na AS350.
fot.: Boost Systems
System HEC o nośności 500 kg, pozwalający na jednoczesne ratowanie wielu osób dostarczany jest w postaci zestawu do szybkiego montażu wraz z walizką do przechowywania sprzętu, gdy nie jest używany. fot.: Boost Systems
System HEC o nośności 500 kg, pozwalający na jednoczesne ratowanie wielu osób dostarczany jest w postaci zestawu do szybkiego montażu wraz z walizką do przechowywania sprzętu, gdy nie jest używany.
fot.: Boost Systems

System Boost HEC uzyskał również STC od Transport Canada oraz FAA i jest zalecany do użytku podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych, egzekwowania prawa i operacji HEC, a także podczas transportu ładunków i prace przy konserwacji linii energetycznych oraz prac leśnych.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Śmigłowiec Schweizer w trakcie testów CRSF. fot.: Schweizer

System CRFS dla śmigłowców Schweizer

Schweizer otrzymał aprobatę FAA dla odpornego na zderzenia układu paliwowego (CRFS – Crash-resistant Fuel System), …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P