Diamond DART-750. fot. Diamond Aircraft

Akrobacyjny Diamond DART-750 oblatany

Przeznaczony do nauki akrobacji Diamond DART-750 wykonał 12 czerwca 2023 roku swój pierwszy lot w siedzibie firmy Diamond Aircraft w Wiener Neustadt (Austria).

Diamond DART-750. fot. Diamond Aircraft
Dziewiczy lot trwał 30 minut i obejmował wszystkie podstawowe manewry, w tym kontrolę osiągów i pilotażu. Samolot i wszystkie testowane parametry spełniły lub przekroczyły oczekiwania.
fot.: Diamond Aircraft

„Ten lot jest kolejnym ważnym kamieniem milowym w programie DART-750 i pokazuje efekty ciężkiej pracę całego zespołu, aby go osiągnąć. Pozytywne wyniki utwierdzają nas w przekonaniu, że będziemy kontynuować program zgodnie z założeniami” — powiedział Robert Kremnitzer, szef dziłau projektowego Diamond Aircraft.

DART-750 będzie oferowany na rynek cywilny kompozytowym samolotem akrobacyjnym w układzie tandem, wyposażonym w najnowocześniejszą awionikę Garmin G3000 i silnik turbośmigłowy 750 SHP PT6A-25C firmy Pratt & Whitney Canada. Bazując na DART-750, firma oferuje rozwiązanie szkoleniowe DART, obejmujące samolot, symulator DART FNPT II oraz DART CBT (szkolenie komputerowe) pozwalające na realizację wszystkich fazy podstawowego szkolenia, w tym GBTS (naziemne systemy szkoleniowe) i BTA (podstawowy samolot szkoleniowy).

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Samoloty Daher Kodiak i TBM. fot. Daher

Daher ogłosił wyniki sprzedaży za rok 2023

Daher poinformował o dostarczeniu łącznie 74 samolotów jednosilnikowych samolotów turbośmigłowych TBM (56 TBM 960 i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P