Garmin GI 275 certyfikowany dla śmigłowców Airbus AS350. fot: Garmin

Garmin GI 275 certyfikowany dla AS350

Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) wydała STC dla elektronicznego przyrządu pokładowego Garmin GI 275 montowanego w śmigłowcach Airbus AS350.

Garmin GI 275 to skalowalne, oszczędne podejście do modernizacji awioniki, które jest bezpośrednim zamiennikiem wielu starszych podstawowych przyrządów pokładowych, w tym sztucznego horyzontu, wskaźnika zejścia z kursu (CDI), wskaźnik sytuacji (HSI) lub wyświetlacz wielofunkcyjny (MFD).

GI 275 został zaprojektowany tak, aby wykorzystać powszechny rozmiar przyrządów pokładowych 3,125 cala, dzięki czemu skracają się czas instalacji i zachowuje nienaruszoną istniejącą tablicę przyrządów. Jasny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i szeroki kąt widzenia zapewniają doskonałą czytelność w kokpicie. Oprócz interakcji z przyrządem pokładowym za pośrednictwem ekranu dotykowego, podwójne koncentryczne pokrętło umożliwia pilotom dostęp do różnych kluczowych funkcji.

GI 275 jest dostępny u autoryzowanych dealerów firmy Garmin, jako modernizacja tablic przyrządów śmigłowców AS350 BA, B2, B3 i B3E. GI 275 jest objęty dwuletnią gwarancją i jest wspierany przez zespół wsparcia lotniczego firmy Garmin, który zapewnia całodobową pomoc techniczną i gwarancyjną na całym świecie.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Śmigłowiec Schweizer w trakcie testów CRSF. fot.: Schweizer

System CRFS dla śmigłowców Schweizer

Schweizer otrzymał aprobatę FAA dla odpornego na zderzenia układu paliwowego (CRFS – Crash-resistant Fuel System), …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Śmigłowcowe Mistrzostwa Polski – 10.08. 2024 Płock