Lightwing AC4. fot: Lightwing

GB Aircraft przedstawicielem Lightwing Aircraft w Polsce

GB Aircraft został przedstawicielem szwajcarskiej firmy Lightwing Aircraft na Polskę.

Lightwing AC4 to dwumiejscowy górnopłat o mieszanej konstrukcji metalowo-kompozytowej i maksymalnej masie startowej 600 kg posiadający certyfikat typu w klasie EASA CS-LSA. Samolot został zaprojektowany i dostosowany do szkolenia podstawowego (VFR Day) i holowania szybowców. Lightwing występuje w dwóch wariantach różniących się wyposażeniem i przeznaczeniem – AC4 z silnikiem Rotax 912iS o mocy 100KM przeznaczonym do szkolenia podstawowego do PPL(A) i AC4 GT z turbodoładowanym silnikiem Rotax 915iSC o mocy 141KM dodatkowo pozwalającym na holowanie szybowców o masie startowej do 850kg. Obie wersje wyposażone są w awionikę typu glass cockpit.

Dzięki oszczędnym silnikom samolot zapewnia doskonałe osiągi jednocześnie oferując niskie koszty eksploatacji. Samolot stanowi idealne rozwiązanie dla aeroklubów i szkół pilotażu szukających wysokiej jakości, trwałej i uniwersalnej platformy do szkolenia i holowania szybowców.

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

fot. Jarosław Dobrzyński

61 Lot Południowo Zachodniej Polski

Zakończył się 61. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki.Zawody zostały rozegrane w dniach 20-22 czerwca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ben & Joe nad Atlantykiem. 90. rocznica przelotu braci Adamowiczów z Ameryki do Polski