F-16 Block 52+ SP RP fot. Marek Chmiel

Gwiazdy Air Show: F-16 Block 52+

Polskie Jastrzębie – taką nazwę otrzymały podczas uroczystości oficjalnego przekazania w dniu 9 listopada 2006 roku samoloty Lockheed Martin F-16C/D Block 52+ Fighting Falcon – opisywałem szczegółowo przedstawiając F-16 Tiger Demo Team Poland.

Podczas pokazów Air Show Radom 2023 zobaczymy Jastrzębie należące do 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego stacjonujące na co dzień w 31 BLT w Poznaniu i 32 BLT w Łasku.


O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

XXV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa 2024. fot. Marek Chmiel

Mazury Air Show 2024 – list otwarty Prezesa AKJ

Tegoroczna edycja Mazury AirShow nawiązuje do wieloletniej tradycji spotkań środowiska lotniczego na należącym do Aeroklubu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P