Dassault Falcon F6X. fot.: Dassault

Honeywell Aspire 350 dla Falconów

Dassault Aviation podczas Paris Air Show podpisał umowę z firmą Honeywell, w wyniku której flota prywatnych odrzutowców Dassault Falcon ma korzystać z systemu łączności satelitarnej Aspire 350.

„Utrzymywanie łączności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności lotów i jesteśmy dumni, że firma Dassault wybrała Aspire 350 do swojej floty najlepszych w swojej klasie samolotów biznesowych. Współpraca firm Honeywell i Dassault ma już 50 lat i nadal ją wzmacniamy” — powiedział Steve Hadden, wiceprezes i dyrektor generalny ds. usług i łączności w firmie Honeywell Aerospace.

Umowa obejmie przyszłe zastosowania i modernizacje Aspire 350 na rynku wtórnym w samolotach biznesowych Dassault Falcon, w tym F900, F2000, F7X, F8X, F6X i F10X. Wykorzystując konstelację satelitów Iridium NEXT, system zapewnia usługi bezpieczeństwa w kokpicie podczas operacji pilotażowych, a także zapewnia łączność internetową o przepustowości do 700 Kb/s dla pasażerów.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Samoloty Daher Kodiak i TBM. fot. Daher

Daher ogłosił wyniki sprzedaży za rok 2023

Daher poinformował o dostarczeniu łącznie 74 samolotów jednosilnikowych samolotów turbośmigłowych TBM (56 TBM 960 i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje