Dassault Falcon F6X. fot.: Dassault

Honeywell Aspire 350 dla Falconów

Dassault Aviation podczas Paris Air Show podpisał umowę z firmą Honeywell, w wyniku której flota prywatnych odrzutowców Dassault Falcon ma korzystać z systemu łączności satelitarnej Aspire 350.

„Utrzymywanie łączności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności lotów i jesteśmy dumni, że firma Dassault wybrała Aspire 350 do swojej floty najlepszych w swojej klasie samolotów biznesowych. Współpraca firm Honeywell i Dassault ma już 50 lat i nadal ją wzmacniamy” — powiedział Steve Hadden, wiceprezes i dyrektor generalny ds. usług i łączności w firmie Honeywell Aerospace.

Umowa obejmie przyszłe zastosowania i modernizacje Aspire 350 na rynku wtórnym w samolotach biznesowych Dassault Falcon, w tym F900, F2000, F7X, F8X, F6X i F10X. Wykorzystując konstelację satelitów Iridium NEXT, system zapewnia usługi bezpieczeństwa w kokpicie podczas operacji pilotażowych, a także zapewnia łączność internetową o przepustowości do 700 Kb/s dla pasażerów.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Nowe śmigło Sensenich Propeller dla Super Cuba. fot. Sensenich

Nowe śmigło dla Super Cuba

Firma Sensenich Propeller, która rozpoczęła swoją działalność na początku lat 30. XX wieku od drewnianych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *