Zaprezentowany po raz pierwszy podczas Zjazdu model samolotu Fokker D.VII, na którym latał płk. pil. Jerzego Kossowskiego wykonany przez Prezesa KKSL Leszka Mańkowkiego. Fot. Andrzej Szymczak

60. lecie Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

W dniu dzisiejszym odbył się w gościnnych progach Muzeum Lotnictwa Polskiego zjazd Stowarzyszenia Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa zorganizowany z okazji jubileuszu 60-lecia działalności KKSL.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12: 00 odsłonięciem na Murze Pamięci MLP tablicy upamiętniającej płk. pil. Jerzego Kossowskiego – ojca polskiego lotnictwa myśliwskiego, pilota oblatywacza samolotów myśliwskich Wibault 70 i PZL P.11 następnie zaproszeni goście udali się do Sali Konferencyjnej w gmachu głównym MLP.

Dalsza cześć uroczystości rozpoczęła się od koncertu Orkiestry Straussowskiej Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko – członka KSL, syna Ś.P. Prezesa Honorowego Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, płk pil. w st. spocz. Zbigniewa Sobeńki. Zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i włodarze Krakowa, przywitał prezes Leszek Mańkowski, który następnie wygłosił referat przedstawiający działalność i osiągnięcia KKSL w czasie jego 60-co letniej działalności.

Podczas spotkania wręczone zostały członkom KKSL liczne wyróżnienia i medale okolicznościowe. Oprócz członków Stowarzyszenia w uroczystościach uczestniczyła też zaproszona młodzież ze szkół krakowskich.

Podczas poczęstunku uczestnicy zjazdu mogli rozkoszować się smakiem tortu przygotowanego specjalnie na te okazję. Fot. Andrzej Szymczak
Podczas poczęstunku uczestnicy zjazdu mogli rozkoszować się smakiem tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.
fot.: Andrzej Szymczak

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

fot. Andrzej Wrona

A-26B Invader w Polsce

Przywrócony do stanu lotnego w niespełna miesiąc do zakupienia przez firmę Million Air z Houston …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje