fot. Van’s Aircraft

Klienci Van’s Aircraft muszą zaakceptować wyższe ceny

Około 1500 klientów, którzy złożyli depozyty na łącznie 3500 zamówień na zestawy samolotów, części i kompletne samoloty w Van’s Aircraft, będzie miało czas do 15 stycznia 2024 r. na zaakceptowanie podwyżek cen pod groźbą utraty depozytów.

Stojący na skraju bankructwa Van’s chce w ten sposób możliwi klientom wykorzystanie swoich depozytów w ramach zmienionej umowy zakupu. Jeśli nie zgodzą się na transakcję, ich zamówienie zostanie anulowane, a oni znajdą się na długiej liście wierzycieli, którzy będą musieli wystąpić z roszczeniami w sprawie upadłościowej, aby uzyskać zwrot swoich depozytów. Firma twierdzi, że straci pieniądze na wszystkich tych zamówieniach, jeśli zostaną wykonane zgodnie z pierwotnymi warunkami, oraz że jeśli nie uzyska zgody sądu na podwyższenie cen, to przyszłość firmy stanie pod znakiem zapytania.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Samoloty Daher Kodiak i TBM. fot. Daher

Daher ogłosił wyniki sprzedaży za rok 2023

Daher poinformował o dostarczeniu łącznie 74 samolotów jednosilnikowych samolotów turbośmigłowych TBM (56 TBM 960 i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P