Kongres Regionalnego Rynku Lotniczego. fot. Jacek Bonczek via lubuskie.pl

Kongres Regionalnego Rynku Lotniczego

Jaka przyszłość czeka lotniska regionalne w Polsce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących lotnictwa regionalnego będzie można poznać Kongres Regionalnego Rynku Lotniczego który odbędzie się 15.09. br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Kongres Regionalnego Rynku Lotniczego

Kongres rozpocznie się o godz. 10:15. Poprowadzi go Michał Wichrowski i podzielony będzie na trzy panele. Pierwszy poświęcony będzie roli jednostek samorządu terytorialnego w kształtowaniu regionalnego rynku lotniczego. Podczas drugiego uczestnicy dokonają oceny roli portów regionalnych na rynku usług lotniczych w sytuacji regionalizacji i decentralizacji rozwoju sieci portów lotniczych. W jego trakcie omówione będą m.in. dobre praktyki strategii rozwoju regionalnych portów lotniczych. Natomiast w ostatnim, trzecim panelu poruszone zostaną m.in. takie kwestie, jak loty czarterowe z lotnisk regionalnych, czy wyzwania przewoźników niskokosztowych w dostosowaniu siatki połączeń do potrzeb mieszkańców regionu.

Agenda kongresu

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

XXV Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa 2024. fot. Marek Chmiel

Mazury Air Show 2024 – list otwarty Prezesa AKJ

Tegoroczna edycja Mazury AirShow nawiązuje do wieloletniej tradycji spotkań środowiska lotniczego na należącym do Aeroklubu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P