Boeing 747-8F N863GT podczas opuszczania hangaru malarskiego na lotnisku w Portland. Fot: Keith / Aviation PDX via AerotimeHub

Malowanie ostatniego Boeinga 747 ujawnione

Boeing 747-8F (N863GT), przeznaczony wyłącznie do przewozu ładunków – ostatni wyprodukowany 747 pomimo oczekiwań entuzjastów nie został otrzymał specjalnego malowania.

Prawa strona Boeinga 747-8F N863GT w malowaniu Atlas Air. Fot: Keith / Aviation PDX via AerotimeHub
Prawa strona Boeinga 747-8F N863GT w malowaniu Atlas Air.
Fot: Keith / Aviation PDX via AerotimeHub

Zdjęcia przedstawiające N863GT podczas opuszczania hangaru malarskiego na lotnisku w Portland pokazują, że ostatnia w historii Queen of the Skies będzie miała typowe malowanie Atlas Air, za wyjątkiem logotypu Apex Logistics po lewej stronie kadłuba.

Lewa strona Boeinga 747-8F N863GT z logotypem Apex Logistics.
Fot: Keith / Aviation PDX via AerotimeHub
Lewa strona Boeinga 747-8F N863GT z logotypem Apex Logistics.
Fot: Keith / Aviation PDX via AerotimeHub

N863GT ma zostać przekazany do końca I kwartału 2023 r. firmie Atlas Air z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i będzie przeznaczony do obsługi frachtu dla firmy Keuhne+Nagel pod marką Apex Logistics. Samolot opuścił zakłady produkcyjne Boeinga 6 grudnia 2022 r., jako 1574 egzemplarz tego typu, produkowanego nieprzerwanie przez 54 lata.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów lotniczych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, Międzynarodowych Pikników Lotniczych w Góraszce, Bielsku-Białej, krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 25 lat współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Embraer Phenom 300MED. fot: Embraer

Embraer Phenom 300 Medevac certyfikowany

Embraer otrzymał certyfikat STC FAA i EASA dla swojego Phenoma 300 w wersji MEDEVAC. Phenom …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *