fot. Textron Aviation

McCauley C780 dla B300 z certyfikatem FAA

Wysokowydajne śmigło McCauley Propeller Systems C780 dla samolotów Beechcraft King Air B300 zostało certyfikowane przez FAA.

Czterołopatowe śmigło o średnicy 2,67 m jest wykonane z aluminium i waży 78 kg, co zapewnia operatorom B300 oszczędność masy o ponad 22 kg, lepsze osiągi podczas startu i wznoszenia oraz redukcję hałasu w kabinie i kokpicie, jego TBO to 5000h/6 lat.

„McCauley C780 to nowe, lekkie śmigło z łopatami o konstrukcji sejmitarnej, które poprawia już i tak legendarne wrażenia z latania samolotem King Air. Jesteśmy dumni, że nadal możemy oferować klientom jakość i kunszt, których oczekują od firmy McCauley przez ostatnie 85 lat” — powiedziała Heidi McNary, wiceprezes i dyrektor generalny McCauley Propeller Systems.

Zainstalowanie śmigła C780 nie wymaga żadnych dodatkowych modyfikacji samolotu ani zmian w istniejących procedurach operacyjnych. Instalację można wykonać w centrach serwisowych Textron Aviation i autoryzowanych punktach serwisowych McCauley.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Elysian E9X - 90 miejscowy samolot pasażerski zasilany z akumulatorów. fot. Elysian

Elysian E9X – samolot pasażerski zasilany z akumulatorów

Holenderski start-up lotniczy Elysian ujawnił opracowany we współpracy z Politechniką w Delft projekt jednego z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P