XII Międzynarodowy Festiwal Lotniczy FLY FEST

Międzynarodowy Festiwal Lotniczy FLY FEST 2024

Rozpoczynający się 6 lipca br. Festiwal Lotniczy w Piotrkowie Trybunalskim ma już swoją historię. W tym roku będzie to już XII edycja FLY FEST. Pierwsze pokazy lotnicze Fly Fest obyły się w 100-lecie lotniska w roku 2013.

Przez te wszystkie lata Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej, jako organizator Festiwali Lotniczych starał się z powodzeniem dostarczać widzom z całej Polski lotniczych wrażeń, dzięki czemu Fly Fest stał się rozpoznawalną marką na mapie europejskich pokazów lotniczych, która odnotowywana jest w kalendarzach wydarzeń tego typu – również w naszym Kalendarzu Wydarzeń Lotniczych, a piloci i gwiazdy lotniczych pokazów licznie zgłaszają swój udział w wydarzeniu, chcąc latać dla gości pokazów w Piotrkowie Trybunalskim.

„Jesteśmy jednym z nielicznych organizatorów pokazów w Polsce, który nie biletuje tego wydarzenia, do nas, na teren pokazów wchodzi się za darmo. Wymaga to od nas ogromnego wysiłku organizacyjnego (jest nas zaledwie garstka osób, pracowników Aeroklubu) aby zdobyć zaufanie sponsorów i partnerów, miłośników awiacji, którzy decydują się finansować nasz lotniczy festiwal.” – Marcin Pampuch, dyrektor pokazów lotniczych FLY FEST

W tym roku na stałych bywalców i nowych gości Międzynarodowego Festiwalu Lotniczego FLY FEST czekają między innymi spektakularne pokazy w wykonaniu Scandinavian Airshow polegające na spacerze po skrzydłach lecącego samolotu dwóch pięknych kobiet SkyCats – jedna z największych obecnie atrakcji pokazowych na świecie. Z polskich gwiazd znanych na całym świecie zaprezentuje swoje mistrzowskie umiejętności Łukasz Czepiela na samolocie CarbonCub, którym wylądował już na molo w Sopocie, na największym wieżowcu w Dubaju, a ostatnio na stadionie we Wrocławiu. Przylecą również tradycyjnie piloci akrobacyjni z grupy ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny oraz piloci słowackiego Retro Sky Team którzy zaprezentują bitwę powietrzną. Będą też samoloty odrzutowe Polskich Sił Powietrznych FA 50. Na płycie lotniska na całe rodziny czekać będzie także wesołe miasteczko i mnóstwo foodtrucków oraz stoisk z gadżetami i lotniczymi zabawkami. Dla zmotoryzowanych gości przygotowany został parking na płycie lotniska (płatny 30 zł/ samochód na cały dzień).

„W tym roku odwiedzą nas także ważni goście Minister Infrastruktury, prezesi instytucji zarządzających lotnictwem w Polsce (ULC i PAŻP) oraz prezesi lotniczych spółek (Polskie Porty Lotnicze), którzy widzą potencjał szkoleniowy lotniska w Piotrkowie Trybunalskim i pomagają nam w planowanych projektach inwestycyjnych rozbudowy infrastruktury lotniska w Piotrkowie.” – informuje Marcin Pampuch, dyrektor pokazów lotniczych FLY FEST

Partnerami XII Międzynarodowego Festiwalu Lotniczego FLY FEST 2024 są:

 • Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
 • Polskie Porty Lotnicze
 • Województwo Łódzkie
 • LS Airport Services
 • Warter Aviation Fuels
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
 • HAK Zakład Usług Komunalnych

Patronaty Honorowe :

 • Dariusz Klimczak Ministerstwo Infrastruktury
 • Joanna Skrzydlewska Marszałek Województwa Łódzkiego
 • Piotr Łączny Powiat Piotrkowski – Starostwo Powiatowe
 • Juliusz Wiernicki – Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego

W imieniu Organizatorów i własnym zapraszamy na FLY FEST, wstęp wolny!!!

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

ZA Orlik - gwiazda Centralnych Pokazów Lotniczych Zamość 2024. fot. Marek Chmiel

Centralne Pokazy Lotnicze 2024

Już za tydzień, w sobotę 29 czerwca lotnisko Zamość-Mokre zgromadzi najlepszych pilotów z Polski i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje