Autopilot Garmin GFC 500. fot: Garmin

Używasz GFC 500? Wyłącz go!

Firma Garmin wydała Service Alert 22109 Revision A dla cyfrowych autopilotów GFC 500 wyposażonych w funkcję trymowania nachylenia, zainstalowanych zgodnie z dodatkowym certyfikatem typu (STC) Garmin SA01866W dla certyfikowanych, eksperymentalnych i lekkich samolotów sportowych.

Zgodnie z warunkami alertu serwisowego, operatorzy certyfikowanych statków powietrznych z STC są zobowiązani do wyciągnięcia i obrócenia wyłącznika autopilota i oznaczenia autopilota jako „niesprawny” przed dalszym lotem.


FAA zaaprobowała biuletyn serwisowy, jako środek zaradczy mający na celu rozwiązania zgłoszonego wcześniej możliwego problemu z trymowaniem samolotu przez popularnego autopilota GFC 500 z trymerem nachylenia GSA 28, który może prowadzić do utraty kontroli w locie oraz aktualizację oprogramowania usuwającą go wraz z procedurą jej implementacji. Aby zachować zgodność z wymaganiami dotyczącymi aktualizacji oprogramowania zatwierdzonymi w tym miesiącu, właściciele muszą przeprowadzić aktualizację oprogramowania w ciągu najbliższych sześciu miesięcy lub w następnym zaplanowanym okresie serwisowym, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.


Według informacji firmy Garmin, aktualizacje oprogramowania dla Garmin GI 275 spodziewane są w ciągu kilku tygodni

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Samoloty Daher Kodiak i TBM. fot. Daher

Daher ogłosił wyniki sprzedaży za rok 2023

Daher poinformował o dostarczeniu łącznie 74 samolotów jednosilnikowych samolotów turbośmigłowych TBM (56 TBM 960 i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P