Przegląd Lotniczy – lipiec 2015

Spis numeru:

W lipcowym numerze Przeglądu Lotniczego polecamy:

TwentyTen wchodzi do gry
Wśród czteromiejscówek pojawiła się nowa konkstrukcja godna naszej uwagi. Czy spełni oczekiwania stawiane wcześniej C172? Testujemy pierwszy seryjny egzemplarz Tecnama P2010, który właśnie trafił… do Polski.

Na skrzydłach nad jeziorami
Warmia i Mazury z roku na rok stają się bardziej atrakcyjne dla lotników. Które lotniska warto odwiedzić, gdzie nas ugoszczą dobrym jadłem i paliwem, gdzie możemy liczyć na bazę turystyczną? Uczestnicy Rajdu po lotniskach Warmii i Mazur jak co roku dostarczają najświeższych informacji co w mazurskiej trawie piszczy.

Podejście z krążeniem cz.1
Podejście z krążeniem należy do najtrudniejszych podejść instrumentalnych – statystyki mówią o największej ilości błędów załóg podczas tego manewru. Zasady podejścia z krążeniem przybliża Czytelnikom PLAR Dominik Punda.

Woda to przygoda
Wyposażony w pływaki Piper PA-12 Super Cruiser byłby idealny na polskie jeziora – na razie prezentuje się wspaniale na tle Lake Tahoe w USA. Latanie na hydroplanie na deser w lipcowym PLAR.

KSEJ – przyjazny egzamin
Urząd Lotnictwa Cywilnego uruchomił Krajowy System Egzaminów Językowych, stworzony zgodnie z normami ICAO i EASA przy współpracy pilotów i kontrolerów. O zaletach nowego rozwiązania pisze Krzysztof Krawcewicz.

Na serniczek do Pacółtowa
Przedstawiamy nowe lądowisko w naszej bazie przyjaznych lądowisk – Pacółtowo, które kusi rozbudową infrastrukturą turystyczną i dogodną lokalizacją.

Odpowiedzialność karna pilota
W czerwcu pisaliśmy o odpowiedzialnośći cywilnej pilota, w tym miesiącu zajmiemy się czynami zabronionymi prawem i odpowiedzialnością karną pilota. To warto wiedzieć – i latać tak, by ta wiedza pozostała teoretyczną!

Pokazy na Ławicy
Organizatorzy poznańskiego Aerofestivalu zdecydowali się na odważny eksperyment: postanowili urządzić pokazy lotnicze na działającym lotnisku komunikacyjnym! Oznaczało to między innymi konieczność pogodzenia harmonogramu pokazów z lotami samolotów liniowych. Czy eksperyment się powiódł? Czytajcie w lipcowym PLAR.

Lotnicze Zielone Świątki
Niedaleko francuskiej miejscowości Cerny co roku odbywają się jedyne w swoim rodzaju pokazy lotnicze. Relację z tej wyjątkowej imprezy przedstawia Miłosz Rusiecki

Pilotujesz drona? Rób to jak profesjonalista
Magda Rekść-Kopyłowicz – informator FIS – podaje zasady zgłaszania lotów dronów do odpowiednich służb. Wiedza podstawowa i niezwykle potrzebna dla każdego pilota dronów.

Trening do defilady
90. rocznica powstania Szkoły Orląt – dziś Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych była okazją do wykonania niespotykanego lotu w szyku. Na łamach PLAR przedstawiamy wyjątkowe zdjecia Andrzeja Rutkowskiego, na których prezentują się maszyny z dęblińskiej uczelni.

Razem można więcej
Co roku targi Air Fair w Bydgoszczy skupiają sympatyków lotnictwa i co roku przybywa na nie coraz więcej producentów, lotników i innych ludzi związanych z branżą. Co ciekawego można było zobaczyć w tym roku, przypomina Roman Peczka.

Okęcie produkuje
Czy wiecie, że Warszawie działa fabryka lotnicza, w której przyrządy montażowe mają wielkość domu? Na łamach PLAR pokazujemy, jak w PZL Warszawa-Okęcie powstają elementy samolotów Airbusa.

A oprócz tego lotnicze aktualności z kraju i ze świata, artykuł wstępny Redaktora Naczelnego o droniarzach w naszej przestrzeni i felieton Piotra Długiewicza o piersiach w samolocie.

Zapraszamy do lektury
Redakcja PLAR

O Zespół Redakcyjny

Sprawdź też

Przegląd Lotniczy – wrzesień 2015

Spis numeru: We wrześniowym numerze Przeglądu Lotniczego polecamy: Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata – znów w PolsceŚmigłowcowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje