Guardian Agriculture SC1. fot: Guardian Agriculture

Guardian Agriculture SC1 z certyfikatem FAA

Guardian Agriculture, producent eVTOL dla rolnictwa komercyjnego, z siedzibą w Woburn w stanie Massachusetts, otrzymał 25.04 br. zgodę FAA na eksploatację swoich dronów SC1.

SC1 jest napędzany czterema śmigłami o średnicy 1,8 m (obrys drona to 4,5×4,5 m), których napęd zasila akumulator o pojemności 9,1 kWh. Pompa pokładowa o mocy 4 KM może w ciągu godziny rozpylać 75 l płynów i pokryć nimi do 16 ha upraw. Guardian SC1 oferowany jest wraz oprogramowaniem sterującym przekazującym dane o opryskach do federalnej bazy danych.

Dzięki certyfikatowi Guardian będzie pierwszym producentem eVTOL z komercyjnymi systemami działającymi na dużą skalę w USA.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

fot. Doroni Aerospace

Doroni H1 wykonał pierwszy lot pilotowany

Osobisty eVTOL H1 firmy Doroni Aerospace 03.07 br wykonał pomyślnie pierwszy pilotowany test w locie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *