EHang EH216 (eVTOL) z pasażerami na pokładzie. fot.: EHang

Autonomiczny lot eVTOL z pasażerami

Firma EHang poinformowała o pierwszym w pełni autonomicznym locie swojego elektrycznego pionowzlotu EHang EH216 (eVTOL) z pasażerami na pokładzie, był to również pierwszy lot pasażerski w autonomicznym samolocie eVTOL w Japonii.

17 lutego EH216 przewoził dwóch pasażerów bez pilota na pokładzie wzdłuż wybrzeża plaży Tanoura w mieście Oita.

EHang EH216 (eVTOL) z pasażerami na pokładzie
fot: Ehnag

 „Ten udany lot EH216 w prefekturze Oita pokazał nam możliwości, jakie oferuje lot bez pilota. Z niecierpliwością czekamy na loty EH216 w kolejnych miastach Japonii” – powiedział Kirino Hiroshi, przewodniczący grupy badawczej Okayama Kurashiki Mizushima Aero & Space Industry Cluster Study Group.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Próby EH216-S przeprowadzono w Jiulong Lake Park w Kantonie i Luogang Central Park w Hefei. fot. EHang

EHang EH216-S przeszedł testy komercyjne

Chińska firma zajmująca się technologią lotnictwa autonomicznego EHang ogłosiła 2.01 br. rozpoczęcie komercyjnych testów w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

100-lecie L.O.P.P