Vertiport in a box - Skyportz i Electro.Aero. fot.: Skyportz

„Vertiport in a box” Skyportz i Electro.Aero

Australijskie firmy Skyportz i Electro.Aero ogłosiły 25.04 br. na konferencji Revolution Aero w Dublinie podjęcie współpracy w celu opracowania systemu zasilania „vertiport in a box”.

„Vertiport in a box” to niedrogie, modułowe, rozwiązanie „pod klucz” dla właścicieli mniejszych nieruchomości zainteresowanych dołączeniem do użytkowników zaawansowanej mobilności powietrznej (Advanced Air Mobility). System, który ma być dostępny jeszcze w tym roku będzie składać się z niewielkiego modułowego budynku, który można dostarczyć na miejsce w kontenerze transportowym i zmontować bez ciężkiego sprzętu, wraz z akumulatorem o dużej mocy i ładowarką z panelami słonecznymi kompatybilnymi ze wszystkimi systemami eVTOL, z dodatkowym bonusem zapewniającym zrównoważone zasilanie posesji nabywcy.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Sirius Jet eVTOL napędzany wodorem. fot. Sirius Aviation

Sirius Jet – bezogonowiec na wodór

Sirius Aviation, szwajcarski start-up kierowany przez urodzonego na Ukrainie Aleksieja Popowa, zaprezentował 17 stycznia 2024 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje