Próby EH216-S przeprowadzono w Jiulong Lake Park w Kantonie i Luogang Central Park w Hefei. fot. EHang

EHang EH216-S przeszedł testy komercyjne

Chińska firma zajmująca się technologią lotnictwa autonomicznego EHang ogłosiła 2.01 br. rozpoczęcie komercyjnych testów w locie swojego samolotu EH216-S. Próby w locie przeprowadzono w Jiulong Lake Park w Kantonie i Luogang Central Park w Hefei.

Kilku cywilów i przedstawicieli samorządów lokalnych z Kantonu i Hefei było jednymi z pierwszych, którzy weszli na pokład EH216-S. fot. EHang
Kilku cywilów i przedstawicieli samorządów lokalnych z Kantonu i Hefei było jednymi z pierwszych, którzy weszli na pokład EH216-S. fot. EHang

Po pomyślnym uruchomieniu pierwszej trasy lotu eVTOL w Luogang Central Park, rząd Hefei zamierza współpracować z EHang w celu rozszerzenia tras i usług lotów w ramach turystyki powietrznej o dodatkowe miejsca w Hefei, w tym Jezioro Łabędzie.

Druga demonstracja, która odbyła się w Luogang Central Park, została uznana za „idealne miejsce operacji komercyjnych dla bezzałogowego samolotu eVTOL przewożącego pasażerów EH216-S”. EH216-S otrzymał już standardowe certyfikaty zdatności do lotu wydane przez Chińską Administrację Lotnictwa Cywilnego (CAAC).

„W październiku tego roku firma EHang pomyślnie uzyskała certyfikat typu dla swojego bezzałogowego statku powietrznego, co stanowi globalny kamień milowy w rozwoju gospodarki niskich wysokościach. Wierzę, że dzisiejsza debiutancka demonstracja lotów komercyjnych znacznie zwiększy zaufanie całej branży i wprowadzi jej rozwój na szybką ścieżkę.”

– powiedział Jie Chen, stały członek komitetu miejskiego Guangzhou.

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Sirius Jet eVTOL napędzany wodorem. fot. Sirius Aviation

Sirius Jet – bezogonowiec na wodór

Sirius Aviation, szwajcarski start-up kierowany przez urodzonego na Ukrainie Aleksieja Popowa, zaprezentował 17 stycznia 2024 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje