Schiebel Camcopter S-100 dla EMSA. fot. Schiebel

Schiebel Camcopter S-100 dla EMSA

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (European Maritime Safety Agency – EMSA) w imieniu Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarki Morskiej, Rybołówstwa i Akwakultury (General Directorate of Maritime Affairs, Fishery and Aquaculture – DGAMPA) zleciła firmie Schiebel wsparcie operacji monitorowania emisji i nadzoru morskiego w północnej Francji z użyciem UAS Camcopter S-100.

S-100 wykonując takie zadania wyposażony jest w czujnik EO/IR Trakka TC-300, minisniffer Explicit do monitorowania emisji, lokalizator awaryjny Becker Avionics BD406, odbiornik systemu automatycznej identyfikacji (AIS) i wyjście ADSB transpondera Mode-S. Stacjonujące w Regionalnym Centrum Nadzoru i Ratownictwa na Morzu CROSS Gris-Nez, S-100 wspierają obecnie monitorowanie emisji i bezpieczeństwo na morzu, w tym ochronę środowiska i reagowanie, inspekcję rybołówstwa, poszukiwania i ratownictwo (SAR), a także kontrolę wszystkich statków przepływających przez kanał La Manche.

„Ten obszar morski jest jednym z najbardziej ruchliwych szlaków żeglugowych na świecie, gdzie niezbędne jest całodobowe monitorowanie wszystkich działań morskich. S-100 firmy Schiebel wspierał dotychczas wiele władz morskich, a EMSA jest jednym z naszych najbardziej prestiżowych klientów” — powiedział Hans Georg Schiebel, prezes Grupy Schiebel

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

Próby EH216-S przeprowadzono w Jiulong Lake Park w Kantonie i Luogang Central Park w Hefei. fot. EHang

EHang EH216-S przeszedł testy komercyjne

Chińska firma zajmująca się technologią lotnictwa autonomicznego EHang ogłosiła 2.01 br. rozpoczęcie komercyjnych testów w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stanisław Prauss i jego konstrukcje