Schiebel Camcopter S-100 dla EMSA. fot. Schiebel

Schiebel Camcopter S-100 dla EMSA

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (European Maritime Safety Agency – EMSA) w imieniu Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarki Morskiej, Rybołówstwa i Akwakultury (General Directorate of Maritime Affairs, Fishery and Aquaculture – DGAMPA) zleciła firmie Schiebel wsparcie operacji monitorowania emisji i nadzoru morskiego w północnej Francji z użyciem UAS Camcopter S-100.

S-100 wykonując takie zadania wyposażony jest w czujnik EO/IR Trakka TC-300, minisniffer Explicit do monitorowania emisji, lokalizator awaryjny Becker Avionics BD406, odbiornik systemu automatycznej identyfikacji (AIS) i wyjście ADSB transpondera Mode-S. Stacjonujące w Regionalnym Centrum Nadzoru i Ratownictwa na Morzu CROSS Gris-Nez, S-100 wspierają obecnie monitorowanie emisji i bezpieczeństwo na morzu, w tym ochronę środowiska i reagowanie, inspekcję rybołówstwa, poszukiwania i ratownictwo (SAR), a także kontrolę wszystkich statków przepływających przez kanał La Manche.

„Ten obszar morski jest jednym z najbardziej ruchliwych szlaków żeglugowych na świecie, gdzie niezbędne jest całodobowe monitorowanie wszystkich działań morskich. S-100 firmy Schiebel wspierał dotychczas wiele władz morskich, a EMSA jest jednym z naszych najbardziej prestiżowych klientów” — powiedział Hans Georg Schiebel, prezes Grupy Schiebel

O Marek Chmiel

Marek Chmiel - fotografik, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych o tematyce lotniczej. Brał czynny udział w organizacji pokazów lotniczych, m. in. AirShow w Radomiu, MPL w Góraszce, MPL EB w Bielsku-Białej, MPL w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego. Prywatne zajmuje się historią lotnictwa wojskowego i sportowego. Od 1996 r. współpracuje z Przeglądem Lotniczym, jako fotografik lotniczy i autor tekstów, a od 2021 r. wszedł na stałe do Zespołu Redakcyjnego PLAR.

Sprawdź też

eVTOL Joby. fot. Joby Aviation Inc.

eVTOL Joby otrzymał SAC FAA

Joby Aviation Inc. otrzymała 28.06 br specjalny certyfikat zdatności do lotu (SAC) dla swojego pierwszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *